کد خبر : 28618 / /
/

وام فوری/وام ازدواج/ وام ودیعه مسکن/ وام بدون ضامن

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت، از پرداخت وام 300 میلیون تومانی برای خرید تراکتور خبر داد. به گفته این مقام مسئول، 3 هزار تسهیلات 300 میلیونی برای این بخش اختصاص داده شده است.

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت، از پرداخت وام 300 میلیون تومانی برای خرید تراکتور خبر داد. به گفته این مقام مسئول، 3 هزار تسهیلات 300 میلیونی برای این بخش اختصاص داده شده است.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ وام‌های بانکی، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

قالیباف اعلام کرده که افزایش تولید تراکتور باعث شده تا اختلاف قیمت کارخانه با بازار به شدت کم شود. حتی قیمت این وسیله در بازار آزاد در فروردین ماه سال جاری 750 میلیون تومان بود و اکنون حول و حوش 640 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. به گفته این مقام مسئول، در برخی مدل‌ها حتی رشد منفی قیمت نیز دیده می‌شود. با این حال میانگین قیمت کارخانه این محصولات بالا رفته و به همین دلیل برای خرید این وسایل تسهیلاتی تبیین شده است.

میزان اقساط وام 300 میلیون تومانی چقدر است؟

به گفته سخنگوی وزیر صمت سقف این وام 300 میلیون تومان بوده که با سود 4 درصد پرداخت می‌شود. حداکثر مدت زمان بازپرداخت اقساط این تسهیلات نیز 168 ماه، معادل هفت سال، اعلام شده است. با توجه به موارد مذکور، مبلغ هر قسط 2 میلیون و 335 هزار و 37 تومان است. مجموع کل اقساط 392 میلیون و 286 هزار و 213 تومان و سود کل تسهیلات 92 میلیون و 286 هزار و 213 تومان خواهد بود.

طبق گفته قالیباف، براساس توافق نامه‌ای که طی هفته آینده امضا خواهد شد سقف هزار میلیارد تومانی برای این تسهیلات در نظر گرفته شده است. براساس آمار ارائه شده، تولید تراکتور در شش ماهه نخست امسال نسبت به مدت شمابه سال قبل 50 درصد رشد پیدا کرد. متوسط تعداد دستگاه‌های تولیدشده تراکتور در شش ماهه اول امسال 9 هزار و 750 دستگاه بود. ضمنا در نیمه نخست سال 1401 تعداد 943 دستگاه تراکتور صادر شد که این روند صادرات تا پایان سال ادامه پیدا خواهد کرد./کاماپرس

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.