کد خبر : 28103 / /
/

کامران نجف زاده خبرنگار صدا و سیما برای پایان دادن به شایعات پیرامون پناهندگی اش در آمریکا، ویدیویی از خود منتشر کرد.

به گزارش روزیاتو؛ در پی بالا گرفتن خبرهایی مبنی بر عدم بازگشت کامران نجف زاده از آمریکا به ایران در شبکه های اجتماعی که به مدت ۸ سال به عنوان خبرنگار صدا و سیما در سازمان ملل فعالیت می‌کرد، او ویدیوی کوتاهی از خود منتشر کرد تا نشان دهد در تهران است.

کامران نجف زاده خبرنگاری که بیشتر با گزارش های جنجالی و بحث برانگیزش در بخش خبری ۲۰:۳۰ شناخته می‌شود و شاید بتوان او را از خبرسازترین گزارشگران معماونت سیاسی در دو دهه گذشته دانست، در اوایل دهه ۹۰ به عنوان خبرنگار صدا و سیما به پاریس رفت اما مدتی بعد از سوی دولت فرانسه «عنصر نامطلوب» شناخته و دیپورت شد.

او در دی ماه سال ۱۳۹۴ و در دوره مدیریت کوتاه محمد سرافراز بر صدا و سیما به عنوان نماینده جدید صدا و سیما به نیویورک اعزام شد و در همه این سال ها در مقر سازمان ملل فعالیت می‌کرد؛ جایی که دیگر خبری از گزارش های جنجالی اش نبود. او کم‌کارتر از گذشته شد اما همچنان روایت‌هایش از سازمان ملل را به تهران می‌فرستاد.

با آغاز فعالیت پیمان جبلی بحث‌هایی درباره پایان ماموریت کامران نجف زاده در نیویورک مطرح شد

در تیرماه گذشته سرانجام رسما علی رجبی با ۲۲ سال سابقه کار در حوزه خبر به عنوان نماینده خبری جدید صدا و سیما در نیویورک معرفی شد.

پروسه اعزام رجبی برای گرفتن ویزای کار در سازمان ملل مدتی به طول انجامید اما از یک ماه قبل و همزمان با سفر ابراهیم رئیسی به سازمان ملل از نماینده جدید معاونت سیاسی در نیویورک رونمایی شد.

با وجود اینکه برخی خبرگزاری‌ ها نظیر تسنیم اعلام کردند که نجف زاده به محض ورود علی رجبی به نیویورک به همراه خانواده ایالات متحده را ترک کرده، همچنان خبری از بازگشت کامران نجف زاده به محل کارش نبوده است. او که رابطه بسیار صمیمانه‌ای با جبلی دارد در این مدت نامش برای مدیریت خبرگزاری صدا و سیما مطرح شد اما این پست به او نرسید.

گفته می‌شد نجف زاده با پایان ماموریتش، از مدیران تلویزیون خواست تا برای حل و فصل برنامه های بازگشت خانواده و فرزندان در حال تحصیلش، مدتی مرخصی بگیرد.

واقعیت اخراج نجف زاده از فرانسه

او تاکنون در کشورهای نظیر عراق، آمریکا مصر، فرانسه و … به عنوان خبرنگار حضور داشته است.

نجف زاده شهریور ۱۳۸۸ به عنوان خبرنگار به پاریس رفت اما ۱۸ ماه بعد در اسفند ۱۳۸۹ به دلیل اخراج همتای فرانسوی‌اش در ایران، از خاک فرانسه اخراج شد. اما عده‌ای اخراج او را تهیه اخباری علیه منافع فرانسه عنوان کردند!

خبرنگاری در آمریکا

تنها یک روز پس از بازگشت جیسون رضاییان خبرنگار ایرانی – آمریکایی به کشورش کامران نجف‌ زاده هم ۲۸ دی ۱۳۹۴ برای شروع ماموریت خبری‌ اش از سوی صدا و سیما راهی امریکا شد.

روادید نجف زاده هم مانند نوباوه و غرقی نمایندگان اسبق صدا و سیما در نیویورک از نوع سی ۲ یعنی یکبار ورود است و از ۲۵ مایلی سازمان ملل هم نمی تواند خارج شود.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.