کد خبر : 28025 / /
/

پسر ۱۵ساله درباره دلایل گرفتاری در دام اعتیاد توضیح می‌دهد و می‌گوید اگر مشکلات خانوادگی‌شان حل شود، او نیز زندگی سالمی را در پیش خواهد گرفت.

سینا پسر نوجوانی است که به اتهام حمل مواد مخدر بازداشت شده است. او به داشتن مواد اعتراف کرده و حالا در دادگاه اطفال محاکمه می‌شود. سینا ۱۵ساله است، او سابقه ندارد و اولین بار است که در دادگاه حاضر می‌شود. سینا از زندگی‌اش می‌گوید.

- به حمل مواد مخدر هستی، آیا اتهام را قبول داری؟

- بله قبول دارم، ولی اشتباه کردم.

- چرا این کار را کردی، نیاز مالی داشتی؟

-  نه. مصرف می‌کردم!

- یعنی همه موادی که از تو کشف شد برای مصرف می‌خواستی؟

- یک سال است که به مواد اعتیاد پیدا کرده‌ام، به همین خاطر هم با موادفروش‌ها در ارتباط بودم و مواد می‌خریدم. من توزیع‌کننده نیستم، فقط مصرف می‌کردم.

- چطور شد که مواد کشیدی؟

- دوستم سیگاری بود، اول با او سیگار کشیدم، یک روز به من حشیش پیشنهاد داد و با هم مصرف کردیم و بعد هم معتاد شدم.

- خانواده‌ات خبر دارند؟

- بله خبر دارند. یعنی وقتی بازداشت شدم باخبر شدند. در این مدت هم مادرم چند بار به دیدنم آمده است.

- چرا سراغ مواد رفتی؟

- من خیلی تنها بودم، این را به مادرم هم گفتم. پدر و مادر من با هم خوب نیستند. آنها خیلی اختلاف دارند، من یک خواهر دیگر هم دارم، هر کدام از ما یک اتاق داریم؛ هیچ وقت دور هم غذا نمی‌خوریم و هیچ وقت با هم مسافرت نمی‌رویم. به خاطر همین تنهایی بود که به سمت مواد رفتم.

- پدرت به دیدنت نیامده است؟

- مادرم می‌گوید او خیلی ناراحت است. البته من هم قبول دارم که اشتباه کردم. پدرم برایم وکیل گرفته که مشکلم حل شود. تصمیم گرفتم خودم به او زنگ بزنم.

- درباره رابطه والدینت با آنها صحبت کرده‌ای؟

- بله. مادرم گفت پیش مشاور می‌روند و همه چیز را درست می‌کنند. من هم انگیزه گرفتم و تصمیم گرفتم ترک کنم. در کانون هم مشاور دارم، یک پزشک هم هست که برای ترک به من کمک می‌کند. مادرم هم از بیرون کمک گرفته است. اگر رابطه پدر و مادرم درست شود حتماً من هم بهتر می‌شوم. خواهرم هم که افسردگی گرفته است حالش خوب می‌شود.

- می‌دانی مدتی را باید زندان باشی؟

- مددکارم گفته است اگر ترک کنم و درس بخوانم با قاضی صحبت می‌کند که کمکم کند و مجازات سنگینی به من ندهند، امیدوارم بتوانم کامل ترک کنم. من چیز زیادی از دنیا نخواستم، فقط می‌خواهم پدر و مادرم با هم خوب باشند./اعتماد آنلاین

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.