کد خبر : 27825 / /
/

سرپرست ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت سازمان راهداری با اشاره به تحویل 2 ماهه خودروهای جایگزین، به توضیح جزئیات اختصاص سهمیه سن فرسودگی خودروهای فرسوده پرداخت.

 علیرضا احمدی با اشاره به اختصاص سهمیه 20 درصدی فروش تولید خودروسازان داخلی به مالکان خودروهای فرسوده،‌ عنوان کرد: معیار فرسوده بودن یک خودرو بر اساس آیین‌نامه خارج کردن خودروهای فرسوده و قانون هوای پاک مرز سن فرسودگی است.

 احمدی روز گذشته، از اختصاص سهمیه 20 درصدی به فروش محصولات خودوروسازان به مالکان خودروهای فرسوده خبر داده و گفته بود: به منظور اجرای بند ف تبصره 7 قانون بودجه سال 1401 حسب پیگیری‌های مکرر ستاد و جلسات متعدد با نمایندگان وزارت صمت و خودروسازان، سهم 20 درصدی از قرعه کشی مرحله اخیر خودروهای شرکت‌های تولیدکننده داخلی به مالکان خودروهای فرسوده تعلق گرفت. وی اضافه کرد: مشروط به اینکه در هنگام تحویل خودرو جدید خریدار، گواهی اسقاط خودرو فرسوده خود را تحویل دهد، این در حالی است که در قانون بودجه 10 درصد خودروهای قرعه‌کشی به دارندگان خودروهای فرسوده تعلق می‌گیرد

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.