کد خبر : 26799 / /
/

جانشین پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری زورگیرانی که در حال پرسه‌زنی برای یافتن طعمه بودند، خبر داد.

سرهنگ محمد قاسم طرهانی جانشین پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: در پی فعال سازی واحدهای گشتی در سطح شهر به منظور پیشگیری از وقوع جرم  در محدوده کلانتری نازی‌آباد، ماموران به ۲ نفر از متهمان سابقه دار و تحت نظر این یگان  که بی هدف در حال پرسه‌زنی و زاغ‌زنی در خیابان بودند، مشکوک شدند و برای بررسی موضوع، متهمان را دستگیر کردند.

وی گفت: ماموران در بازرسی بدنی از متهمان یک قبضه قمه به طول ۵۰ سانتیمتر کشف کردند.

جانشن پلیس پیشگیری تهران ادامه داد: در یک عملیات منسجم پلیسی هر دو فرد که جزو افراد سابقه‌دار و تحت نظر بودند، قبل از انجام هرگونه جرمی دستگیر شدند.

سرهنگ طرهانی با اشاره به اینکه این دو فرد قبلا هم سابقه زورگیری داشته اند، افزود: برای این افراد پس از انتقال به کلانتری پرونده ای تشکیل شد و آنها به مرجع قضایی تحویل داده شدند.

رییس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ هم از کشف انبار دپوی ۲۰ میلیارد ریال لوازم مصرفی خودرو خبر داد.

سرهنگ هدایت بهرامی در تشریح این خبر بیان کرد: مأموران پلیس امنیت اقتصادی تهران در راستای مبارزه با برهم زنندگان نظم اقتصادی، محل انبار دپو حاوی موتور صنعتی، شیشه‌شو، چسب و لاستیک سبک احتکارشده را شناسایی کردند.

وی افزود: ماموران پس از هماهنگی مقام قضائی در بازرسی از این انبار مقدار فراوانی انواع روغن موتور، روغن ترمز، چسب، شیشه‌شو و لاستیک سبک که طبق استعلام از کارشناسان سازمان صنعت ومعدن در سامانه " ثبت تجارت"  ثبت نشده بود، کشف کردند.

رییس پلیس امنیت اقتصادی تهران با اشاره به اینکه با دستور قضایی مالک اموال دستگیر و انبار مربوط پلمپ شده، بیان داشت: کارشناسان ارزش اموال کشف‌شده را ۲۰ میلیارد ریال اعلام کردند و درضمن، متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

سرهنگ بهرامی با تاکید بر برخورد قاطعانه نیروی انتظامی با قاچاق و احتکار کالا و سرمایه های ملی خاطرنشان کرد: پدیده احتکار و قاچاق علاوه بر ضربه زدن به اقتصاد کشور، زمینه‌ساز ارتکاب به جرایم دیگری در سطح جامعه است که مقابله با آن از اولویت‌های اصلی پلیس به شمار می‌رود.

منبع: ایرنا

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.