کد خبر : 26194 / /
/

معاون وزیر دادگستری در توصیه به ایرانیان عازم به عراق و قطر برای شرکت در مراسم راهپیمایی اربعین و تماشای مسابقات جام جهانی فوتبال گفت: از همراه داشتن هرگونه موادمخدر، قرص‌های روان‌گردان، آرامبخش و کدئین‌دار خودداری کنند.

فتاح احمدی  معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری و رییس کمیته انتقال محکومان کشور از انتقال تعداد دیگری از محکومین ایرانی به کشور خبر داد و گفت: با تلاش‌ها و هماهنگی‌های به‌عمل آمده زمینه انتقال تعداد قابل توجهی از محبوسین ایرانی از چند کشور همسایه فراهم شده است.

وی ادامه داد: امروز ۱۹ نفر (۱۸ مرد و یک زن) از ایرانیانی که به دلیل همراه داشتن موادمخدر و انواع قرص‌‎های ممنوعه در کشور قطر دستگیر و به حبس‌های طویل‌المدت محکوم و بخش زیادی از دوران حبس خود را در زندان‌های آن کشور سپری کرده بودند، جهت گذراندن ادامه محکومیت خود به زندان‌های داخل کشور منتقل شدند.

احمدی خاطرنشان کرد: این امر که با همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوحه، وزارت امور خارجه، سازمان زندان‌ها، قوه قضاییه و سایر نهاد های ذیربط و با پیگیری های کمیته انتقال محکومان کشور (مستقر در وزارت دادگستری) صورت پذیرفته است.

وی ادامه داد: سومین مرحله از انتقال محکومین ایرانی از آن کشور می‌باشد که عصر پنج شنبه ( ۱۷ شهریور) از طریق فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز صورت پذیرفته است.

احمدی با برشمردن فعالیت‌های مستمر کمیته انتقال محکومان در یکسال گذشته، در جهت حمایت از ایرانیان محبوس در خارج از کشور و دسترسی آسان خانواده‌های محکومین به آنان و انجام ملاقات در شهرهای محل سکونت خود، افزود: این کمیته از دهه گذشته فعالیت‌های مستمر خود را آغاز کرده و تاکنون نزدیک به ۲هزار محکوم ایرانی در زندان‌های خارج از کشور را برای گذراندن ادامه حبس به کشور منتقل کرده است.

 وی گفت: با توجه به سفر زوار ایرانی به عراق برای شرکت در مراسم معنوی پیاده روی اربعین و برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال در قطر، به تمام هموطنان ایرانی عازم به این کشورها توصیه می‌شود، ضمن پرهیز از قبول هرگونه بسته امانتی از ناحیه اشخاص ناشناس به هنگام عزیمت به سفرهای خارجی، از همراه داشتن هرگونه موادمخدر، قرص‌های روان‌گردان، آرامبخش و قرص‌های کدئین‌دار خودداری کنند؛ چرا که حمل مقدار ناچیزی از این مواد در برخی کشورها از جمله دول همسایه، مجازات سنگینی در پی دارد.

منبع: فارس

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.