کد خبر : 25979 / /
/

جانشین فرمانده کل انتظامی با تاکید بر این‌که در برخورد با مجرمان جرایم خشن و زورگیری تعارف و پاس‌کاری نداریم، از طرح‌های ویژه پلیس برای تشدید اقدامات مقابله‌ای با این مجرمان خبر داد.

سردار قاسم رضایی جانشین فرمانده کل انتظامی در قرارگاه مرکزی مقابله با جرایم خشن اظهار کرد: بر روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و ارواح طیبه شهدای والامقام انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و حریم نظم و امنیت درود و رحمت می‌فرستیم و برای فرماندهی معزز کل قوا مقام معظم رهبری آرزوی طول عمر توام با صحت و سلامتی داریم.

وی با تاکید بر اینکه در برخورد با مجرمان جرایم خشن و زورگیری تعارف و پاس‌کاری نداریم، گفت: با برگزاری چنین جلساتی به دنبال مصوبه‌نویسی نیستیم و معتقدیم که باید برای مقابله با جرایم خشن از جمله زورگیری، سرقت به عنف و ایجاد رعب در جامعه حتما عمل انقلابی، ضربتی و ویژه انجام دهیم.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور تاکید کرد: در برخورد با مجرمان جرایم خشن و زورگیری، تعارف نداریم و برای انجام وظایف ذاتی، قانونی و انسانی مان معطل عملکرد و ایفای نقش سایر سازمان‌های مسئول در این حوزه نمی‌مانیم هر چند که لازم است همه دستگاه‌های مسئول برای تشدید مقابله با جرایم خشن پای کار بیایند.

وی ادامه داد: به منظور تشدید مقابله با مجرمان جرایم خشن، سازوکارهای جدید، ضربتی، فوریتی و موثر را پیش‌بینی کرده‌ایم و به زودی زود شاهد فعالیت گشت‌های ویژه پلیس در برخورد با مجرمان جرایم خشن هستیم.

کنترل هوشمند مجرمان سابقه‌دار

رضایی از تقویت گشت‌های ویژه پیاده، موتوری و خودرویی در مناطق آلوده به جرایم خشن خبر داد و اظهار کرد: تقویت نیرو، ساختار و سازمان واحدهای کشف جرم را از الزامات می‌دانیم؛ از طرفی کنترل هوشمند مجرمان سابقه‌دار جرایم خشن را نیز مثمرثمر می‌دانیم.

وی با اشاره به واکنش سریع پلیس برای شناسایی و دستگیری مجرمان جرایم خشن مطرح کرد: بهره‌گیری از تاکتیک‌های عملیاتی دقیق برای مقابله و برخورد قاطع با مجرمان یک اصل الزام‌آور است.

رضایی بر لزوم تهیه بانک اطلاعاتی از تصاویر عملیاتی در فرآیند مقابله قاطع با مجرمان سابقه‌دار و جرایم خشن تاکید کرد و گفت: بر معاضدت حقوقی از ماموران وظیفه‌شناس که در چارچوب قانون عمل کرده‌اند تاکید ویژه دارم.

وی بر لزوم تناسب جرم و مجازات در برخورد با مجرمان به ویژه جرایم خشن، زورگیری و... تاکید کرد و افزود: مجازات باید بازدارنده باشد، سابقه تکرار جرم در مجازات مجرم لحاظ شود.

 در این نشست تخصصی روند پیگیری پرونده‌های جرایم خشن در سه فرماندهی انتظامی استان تهران، خراسان رضوی و غرب تهران بررسی شد.

همشهری‌آنلاین

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.