کد خبر : 25725 / /
/

مدیربازار متشکل ارزی گفت: کمبود دینار به دلیل ناآرامی‌های کشور عراق بوده که به زودی با انتقال دینار به کشور برطرف می‌شود.

هامونی گفت:منابع دلاری نسبت به ذخایر ارزی کشور، بیش از دینار است. به دلیل ناآرامی های چند روزه عراق انتقال دینار به کشور دچار مشکل شده است.ممکن کمبود داشته باشیم اما در تامین دلار هیچ مشکلی نداریم، همچنین برای تهیه دینار هم به زودی مشکل برطرف خواهد شد.

به گفته مدیرعامل بازار متشکل ارزی برای هر زوار ۱۰۰ دلار در نظر گرفته شده و  در کشور عراق هم دلار به راحتی خرید وفروش می شود. حتی رئال هم در سال گذشته به دلیل نوسانات ارزی چندان مورد پذیرش نبود اما امسال با توجه به ثبات ارزی ریال هم قابل پذیرش است.

او گفت: با توجه به تهیه ارز برای ۵ میلیون زائر،  ۹۰۰ شعبه بانک و مراکز فروش ارز را در شهرهای مبدا فراهم کرده اند.

هامونی می گوید:  میانگین قیمت بازار متشکل ارزی  ۲۸ هزار ۵۰۰ تومان است که در مراکز خرید و فروش ارز یک درصد می توانند بالاتر بفروشند. دینار هم با توجه به کمبود در بازار  بین ۲۱ تا ۲۲ هزار تومان به فروش می رسد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.