کد خبر : 25648 / /
/

آمارها نشان می‌دهد که در مردادماه ۱۴۰۱ اختلاف میانگین قیمت مسکن در گران‌ترین و ارزان‌ترین منطقه شهر تهران به بیش از ۶۳ میلیون تومان رسیده است.

آمارها نشان می‌دهد که در مردادماه ۱۴۰۱ اختلاف میانگین قیمت مسکن در گران‌ترین و ارزان‌ترین منطقه شهر تهران به بیش از ۶۳ میلیون تومان رسیده است

جدیدترین گزارش مرکز آمار ایران از تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در مردادماه ۱۴۰۱، نشان می دهد در این ماه، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به حدود ۶.۸ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل ۲۰ درصد کاهش و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲۳ درصد افزایش داشته است.

 

متوسط قیمت آپارتمان‌های مسکونی فروش رفته در مناطق ٢٢گانه شهر تهران

در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران با رشد ۰.۶ درصد نسبت به تیرماه سال جاری به  ۴۵۱.۴ میلیون ریال رسیده است که این رقم نسبت به ماه مشابه سال قبل ۴۵ درصد بیشتر شده است.

ارزان‌ترین و گران‌ترین مناطق تهران

در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل ۸۵۴.۴ میلیون ریال به منطقه یک و کمترین آن با ۲۲۲.۶ میلیون ریال به منطقه ۱۸ تعلق داشته است./اقتصادآنلاین

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.