کد خبر : 25316 / /
/

جانشین رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از ناکامی سارقان یک طلافروشی درپی حضور به موقع ماموران در محل خبرداد.

سرهنگ محمد قاسم طرهانی به تشریح سه پرونده رسیدگی شده در مجموعه پلیس پیشگیری در شبانه‌روز گذشته پرداخت و گفت:‌ اولین پرونده مربوط به سرقت ناکام از یک طلافروشی است. روز گذشته ماموران کلانتری جوادیه تهرانپارس در حال گشت زنی در محله محله تهرانپارس بودند که به یک خودروی سواری با پنج سرنشین که روبه‌روی یکی از طلا فروشی‌ها توقف کرده و در حال زاغ‌زنی طلا فروشی بودند مشکوک شده و رفتار آنان را تحت نظر قرار دادند.

وی ادامه داد:‌در همین حین ماموران مشاهده کردند  که چهار نفر از سرنشینان خودرو پیاده و با همراه داشتن سلاح گرم به سمت طلا فروشی حرکت کردند که در همین راستا به سرعت وارد شده و  متهمان که ماموران را در نزدیکی خود مشاهده کردند از محل متواری شدند. در بررسی به عمل آمده از شماره پلاک خودروی سارقان ، مشخص شد خودرو سرقتی بوده که پس از ساعتی خودرو سرقتی در یکی دیگر از خیابان‌های تهرانپارس به صورت رها شده کشف شد.

به گفته طرهانی اقدامات و تحقیقات برای شناسایی و دستگیری سارقان در جریان است.

فروش موادمخدر در ازای اقلام مسروقه

جانشین رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری یک فروشنده مواد مخدر در قبال دریافت لوازم سرقتی نیز خبر داد و گفت:‌ متهم در ازای دادن مواد مخدر به معتادان از آنان لوازم سرقتی دریافت کرده بود. رسیدگی به این پرونده درپی دریافت اخبار و اطلاعاتی مبنی بر فعالیت یک مالخر  لوازم داخل خودرو در یکی از بوستان‌های محله شهرک غرب در دستورکار ماموران قرار گرفت و در جریان آن ماموران با انجام  تحقیقات و پی‌جویی‌های انتظامی محل و هویت و ساعت‌های حضور متهم را شناسایی  و رصد کردند.

وی ادامه داد:‌ گشت‌زنی های هدفمند در مناطق آلوده افزایش یافت و سرانجام ماموران موفق شدند متهم را هنگام مالخری یک دستگاه ضبط مسروقه خودرو دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کنند.

 جانشین رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه سارق در این عملیات متواری شد، گفت:‌مالخر موادفروش به مقر انتظامی منتقل شد و در بررسی اولیه از وی شش گرم انواع موادمخدر در بسته‌های آماده فروش کشف و ضبط شد. همچنین در کوله پشتی متهم نیز شش دستگاه انواع ضبط خودرو سرقتی کشف شد.این فرد در تحقیقات پلیسی به جرم خود مبنی بر مالخر و فروش مواد مخدر در قبال دریافت لوازم سرقتی اعتراف کرد.

بازداشت ۲ زورگیر در نازی آباد

طرهانی همچنین از دستگیری دو زورگیر که با تهدید سلاح سرد از بانوان سرقت کرده بودند، خبر داد و گفت:‌ به دنبال وقوع چند فقره زورگیری با تهدید سلاح سرد از بانوان در محله نازی آباد، گشت‌زنی‌های هدفمند آغاز شد تا اینکه روز گذشته تیم عملیات کلانتری نازی آباد در حال گشت زنی بود که راکب و ترک نشین یک دستگاه  موتور سیکلت را در حال زورگیری از زنی مشاهده کرده و سریعا وارد عمل شدند.

وی با بیان اینکه سارقان  با رویت ماموران به وسیله یک دستگاه موتورسیکلت به سرعت از محل متواری شدند، گفت:‌ ماموران با اعلام مشخصات متهمان به واحدهای گشتی و اجرای طرح مهار ، هر دو موتورسوار را پس از مدتی  تعقیب و گریز دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

جانشین رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه متهمان ۴۲ و ۴۵ سال سن داشتند، گفت: این افراد تحت بازجویی قرار گرفته و در تحقیقات اولیه به زورگیری از بانوان  با تهدید سلاح سرد اعتراف کردند.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.