کد خبر : 24863 / /
/

مدیر‌عامل آب منطقه‌ای استان همدان با اشاره به اینکه ذخیره آبی سد اکباتان وضعیت خوبی ندارد، گفت: به همین علت از تمام ظرفیت سد اکباتان نمی‌توانیم استفاده کنیم و مجبور به سهمیه‌بندی و قطع آب در ساعاتی از روز هستیم.

مدیر‌عامل آب منطقه‌ای استان همدان با اشاره به اینکه ذخیره آبی سد اکباتان وضعیت خوبی ندارد، گفت: به همین علت از تمام ظرفیت سد اکباتان نمی‌توانیم استفاده کنیم و مجبور به سهمیه‌بندی و قطع آب در ساعاتی از روز هستیم.

محمد ضروری اظهار داشت: آب گیری از سد تالوار با سرعت بالایی در حال تکمیل شدن است و پیش‌بینی می‌شود بر اساس مدت زمان تعیین شده از سوی رئیس جمهور آب گیری به طور کامل انجام شود.

وی افزود: در مرحله نخست از طریق این سد برای تست کار 200 لیتر در ثانیه آب برای همدان تامین می شود و در مرحله دوم 600 لیتر در ثانیه، همچنین در پایان پروژه یعنی بهره برداری صد درصدی از آن هزا رو 200 لیتر بر ثانیه آب برای استان تامین خواهد شد.

وی با اشاره به قطعی‌های رخ داده ضمن تشکر از همراهی مردم همدان، عنوان کرد: ذخیره آبی سد اکباتان وضعیت خوبی ندارد و به دلیل مصرف بالا و گرمای هوای همدان ذخیره آبی آن از دست رفته است به همین علت از تمام ظرفیت سد اکباتان نمی‌توانیم استفاده کنیم و مجبور به سهمیه‌بندی و قطع آب در ساعاتی از روز هستیم.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا این نقل قول که گفته می شود باتوجه به شرایط بحرانی آب در حال حاضر از تصفیه فاضلاب برای تامین آب شرب همدان استفاده می‌شود، صحت دارد یا خیر نیز بیان کرد: این موضوع به هیچ عنوان سندیت ندارد و وزارت نیرو همواره در تلاش بوده تا بهترین و مرغوب ترین آب را وارد مدار شرب و مصرف خانگی کند.

وی همچنین تاکید کرد: در حال حاضر با استفاده از چاه های اجاره ای کشاورزان سعی داریم آب مورد نیاز مصرفی و شرب همدان را تامین کنیم

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان همدان همچنین از کشاورزانی که پیش قدم در طرح نهضت آبرسانی همدان شده اند قدردانی کرد و افزود: در حال حاضر به صورت شبانه روزی به تعداد چاه های کشاورزی اجاره ای برای آبرسانی در مصرف شرب افزوده می شود که نشان از همراهی و همدلی کشاورزان در طرح نهضت آبرسانی است.

ضروری بیان کرد: وضعیت سهمیه بندی و قطعی روزانه آب در همدان مدت زیادی ادامه ندارد و به زودی مشکلات تامین آب شرب در همدان مرتفع خواهد شد./تسنیم

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.