کد خبر : 24573 / /
/

قیمت گوشت | قیمت گوشت در بازار | قیمت انواع گوشت قرمز

قیمت انواع گوشت قرمز امروز دوشنبه ۲۴ مرداد نسبت به روز گذشته تغییر چندانی نداشته است. هر کیلو راسته با استخوان گوسفندی چند؟

قیمت گوشت قرمز در ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ به شرح زیر است (قیمت‌ها به تومان از سایت تحلیل بازار):

راسته با استخوان گوسفندی

۱۶۹,۰۰۰

ران کامل ممتاز گوسفندی

۱۷۸,۰۰۰

کف دست گوسفندی با ماهیچه

۱۶۲,۰۰۰

ران پاک کرده گوساله

۱۸۶,۰۰۰

سر دست پاک کرده گوساله

۱۶۷,۰۰۰

گردن گوسفندی

۱۳۵,۰۰۰

قلوگاه گوساله

۱۴۷,۰۰۰

گردن گوساله

۱۳۲,۰۰۰

قلم گوساله

۱۶,۰۰۰

سردست گوسفندی

۱۳۱,۰۰۰

ماهیچه گوساله

۱۶۵.۰۰۰

دمبالیچه گوسفندی

۸۹,۰۰۰

نیم شقه سردست گوسفند

۱۵۸.۰۰۰

شقه لاشه گوسفندی

۱۴۹,۰۰۰

نیم شقه ران گوسفندی

۱۸۵,۰۰۰

قاچاق دام، عامل شیوع بیماری تب مالت

رئیس شبکه دامپزشکی فهرج گفت: قاچاق دام و فرآورده‌های لبنی غیرپاستوریزه، عامل شیوع بیماری تب مالت است.

به نقل از سازمان دامپزشکی کشور، بمان دشتی، رئیس شبکه دامپزشکی فهرج کرمان گفت: تب مالت (بروسلوزیس) نوعی باکتری عفونی است که از حیوان به انسان و بیشتر از طریق شیر، پنیر و سایر لبنیات غیرپاستوریزه منتقل می‌شود و به طور نادری باکتری عامل تب مالت می‌تواند از طریق هوا یا تماس غیرمستقیم با حیوانات آلوده انتقال یابد. قاچاق دام عامل شیوع بیماری تب مالت

دشتی افزود: واکسیناسیون دام‌های سبک علیه بیماری بروسلوز در شهرستان آغاز شده است؛ اما واکسیناسیون به تنهایی نمی‌تواند از ابتلای انسان به بیماری جلوگیری کند و نیازمند آموزش در استفاده از فرآورده‌های لبنی است، ضمن اینکه قاچاق دام و جابه جایی دام سبب افزایش تب مالت شده است.

این مقام مسئول ضمن تاکید بر ممنوعیت عرضه شیر خام خواستار همکاری بین بخشی در اجرایی شدن این طرح به منظور تضمین سلامت مصرف کنندگان شد.

رئیس شبکه دامپزشکی فهرج درباره راه‌های پیشگیری از ابتلا به بیماری تب مالت گفت: استفاده از فرآورده‌های لبنی پاستوریزه مثل شیر و پنیر پاستوریزه، جوشاندن شیر محلی به مدت پنج دقیقه بعد از جوش آمدن، استفاده از گوشت کاملا پخته شده، دفع بهداشتی جنین دام سقط شده، دوشیدن شیر با دستکش، خرید دام جدید تحت نظارت دامپزشکی از اصلی‌ترین راه‌های جلوگیری از انتشار بیماری تب مالت است.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.