کد خبر : 23868 / /
/

ارزیابی پرتیراژهای ایران خودرو نشان دهنده آن است که، ایران خودرویی ها امروز 11 مرداد 1401علاوه بر افت قیمت طعم رشد و ثبات را نیز چشیدند و با تنوع قیمتی در بازار عرضه شدند.

 به گفته فعالان بازار خودرو قرعه کشی خودرو در هفته گذشته که زمینه ورود 6 میلیون خودرو به بازار را فراهم کرد یکی از عمده دلایلی است که موجب شد تا بازار خودرو در رکود بیش از پیش فرو رود. از سوی دیگر چراغ سبز آمریکا به بسته برجامی  پیشنهادی اروپا نیز بربازار خودرو اثر گذار بوده است؛ هرچند این اقدام نتوانست نرخ دلار را تغییر دهد، اما این اقدام آمریکا توانست قیمت برخی از خودروها کنترل کند.

با این حال برخی خودروها نیز امروز رشد قیمت داشتند و رشد آنها به چهار میلیون تومان نیز رسید. در این خصوص می توان به «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد خودرویی که امروز با رشد 4 میلیون تومانی، قیمت آن به 509 میلیون رسید.

از سوی دیگر از سوی دیگر فعلان بازار خودرو بر این نکته تاکید می کنند که در حال حاضر بازار با کاهش تقاضا روبرو است که این امر موجب شده تا رکود بیش از پیش در این بازار حاکم شود.

قیمت محصولات ایران خودرو

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می‌توان به «پژو 207 دنده ای»، «پژو 207 سقف شیشه ای»، «سمند LX» ، «سمند LX با موتورEF7 » و «سمند سورن پلاس»، «دنا معمولی» ، «رانا پلاس» و «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که خانواده سمند امروز هم ثبات قیمت داشت و هم با افت در بازار عرضه شد. با این شرایط «سمند LX» در بازار 307 میلیون تومان قیمت خورد و تغییر قیمت نداشت، اما «سمندLX با موتورEF7» با افت 3 میلیونی 352 میلیون تومان در بازار دست به دست شد و «سمند سورن پلاس» هم در بازار 343 میلیون تومان قیمت خورد و افت 3 میلیون را ثبت کرد.

ایران خودرو

از سوی دیگر ارزیابی ها نشان دهنده آن است که «دنا پلاس توربو اتومات» رشد چهار میلیونی قیمت داشت و در بازار 509 میلیون تومان قیمت گذاری شد، از سوی دیگر رصد بازار نشان دهنده آن است که «دنا معمولی» امروز افت یک میلیونی داشت و 394 میلیون تومان قیمت خورد، اما «رانا پلاس» بدون تغییر در بازار 303 میلیون دست به دست شد.

از سوی دیگر با توجه به ارزیابی بازار می توان گفت «پژو 207 دنده‌ای» در بازار امروز 399 میلیون قیمت خورد و رشد یک میلیونی داشت، اما «پژو 207 سقف شیشه ای» در بازار 406 میلیون تومان قیمت گذاری شد و در بازار با ثبات قیمت عرضه شد./اقتصادنیوز

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.