کد خبر : 23543 / /
/

آخرین قیمت برنج در بازار امروز| قیمت برنج درجه یک ایرانی چقدر شد؟+جدول

قیمت بسته ۱۰ کیلویی برنج طارم هاشمی ناظران گیلان به ۱,۷۴۰,۰۰۰ تومان رسیده است.

آخرین قیمت برنج در بازار امروز| قیمت برنج درجه یک ایرانی چقدر شد؟+جدول

فهرست قیمت برخی از انواع برنج موجود در بازار در جدول زیر آمده است:

نوع محصول برند وزن قیمت (تومان)
 
برنج طارم هاشمی ناظران گیلان ۱۰ کیلو گرم ۱,۷۴۰,۰۰۰
برنج ممتاز هاشمی مهمان دوست ۱۰ کیلو گرم
۱,۵۸۰,۰۰۰
برنج دم سیاه درجه یک آقاجانیان ۱۰ کیلو گرم ۱,۳۵۵,۰۰۰
برنج ایرانی طارم هاشمی مژده ۱۰ کیلو گرم
۱,۱۵۰,۰۰۰
برنج طارم آقا میر ۱۰ کیلو گرم ۱,۳۵۰,۰۰۰
برنج مجلسی معطر کاویش ۱۰ کیلو گرم ۹۹۸,۰۰۰
برنج ایرانی فجر ممتاز و معطر ستایش ۱۰ کیلو گرم ۹۵۰,۰۰۰
برنج ایرانی عنبربو کرامت ۱۰ کیلو گرم ۹۰۰,۰۰۰
برنج معطر ممتاز عنبربو طایفه ۱۰ کیلو گرم ۸۷۵,۰۰۰
برنج عنبر بو معطر فوق اعلاء عرش ۱۰ کیلو گرم ۷۷۷,۰۰۰

واکنش گمرک به آبگرفتگی برنج‌های وارداتی

به نقل از همشهری، علی وکیلی، مدیرکل دفتر واردات گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: برنج های وارداتی به زاهدان که دچار آب گرفتگی شد، در محوطه ای دپو شده که حفظ و نگهداری آن در حوزه مسئولیت شرکت انبارهای عمومی به عنوان مرجع تحویل گیرنده کالا بوده و برنج ها هنوز به گمرک اظهار نشده است.

وی ادامه داد: پس از اظهار کالا به گمرک، عملیات گمرکی که شامل اخذ مجوزهای لازم و پرداخت حقوق ورودی است انجام و به مرحله ترخیص می‌رسد.

وکیلی اظهار کرد:  باوجود اینکه گمرک تا زمانی که کالا اظهار نشده باشد به لحاظ قانونی قادر به انجام هیچ عملیات گمرکی نیست، با این حال حساسیت های لازم در این خصوص به سازمان های مرتبط و مقامات استانی اعلام شد.

مدیرکل دفتر واردات گمرک اظهار داشت: به منظور سرعت بخشیدن به ترخیص برنج از گمرک زاهدان و با توجه به پیش بینی‌های هواشناسی و محدودیت انبارها از چندین روز قبل، اقدامات و مکاتبه لازم در دستور کار گمرک زاهدان و گمرک ایران قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این خصوص مکاتبه با وزارت صمت به منظور اعمال محدودیت در ثبت سفارش برنج به مقصد زاهدان و هدایت برنج برای ترخیص به شهرهای دیگر انجام شده است. در این زمینه همچنین با استانداری و شورای تامین استان هم برای اتخاذ تمهیدات لازم از سوی گمرک استان انجام گرفت.

وکیلی عنوان کرد: همچنین در این راستا اختیارات لازم برای انجام حمل یکسره برنج ها به انبارهای صاحب کالا و ترانزیت داخلی به شهرهای دیگر به منظور اجتناب از دپوی برنج ها در زاهدان و نیز امکان ترخیص ۹۰ درصد کالا بدون اخذ کد رهگیری بانک و سایر تسهیلات قانونی به گمرک زاهدان تفویض شده است.

وی در خصوص علل تراکم و ورود برنج به مقصد زاهدان برای ترخیص گفت: یکی از این علت‌ها لغو ممنوعیت فصلی واردات برنج توسط ستاد تنظیم بازار بوده که موجب افزایش ورود برنج به انبارهای مرزی از جمله شهر زاهدان شده است.

وکیلی همچنین لغو معافیت قانونی مناطق آزاد از جمله چابهار را از دیگر علت ها ذکر کرد و افزود: این امر باعث کاهش انگیزه ترانزیت کالا به گمرکات دیگر از جمله چابهار و تمرکز برنج در شهر زاهدان شده است.

وی گفت: چون مرجع تحویل گیرنده کالا در بحث واردات برنج در زاهدان شرکت انبارهای عمومی از زیرمجموعه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و کالاهای دپو شده در محوطه ای که تخلیه، بارگیری و نگهداری آن با مسئولیت شرکت فوق است، پاسخگویی در خصوص ارائه اطلاعات و آمار برنج موجود در محوطه و انبار و یا برآورد خسارت احتمالی و مسئولیت های مرتبط با این شرکت است./خبرآنلاین

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.