کد خبر : 23411 / /
/

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: با آماده شدن زیرساخت‌های لازم، کالاهای اساسی از شهریور با کالابرگ‌های الکترونیکی توزیع می‌شود.

یارانه نقدی جدید در دولت رئیسی به طور چشمگیری افزایش یافت به دستور رئیسی همه ایرانیان در دهک اول تا نهم از یارانه نقدی بهره مند شدند و فقط دهک دهمی ها از لیست یارانه نقدی حذف شدند ثبت نام یارانه نقدی خانوارهای جدید نیز آغاز شده است جدیدترین خبر ها درباره یارانه نقدی را در خبر آزاد بخوانید

یارانه نقدی

به گزارش بازار، مهدی طغیانی در پاسخ به سوالی که کار احیا مجدد کالابرگ در مجلس به کجا رسیده گفت: مجلس در قانون بودجه ۱۴۰۱ بحث کالابرگ الکترونیکی و توزیع آن و کالاهایی که با ارز ۴۲۰۰ وارد می‌شدند را مصوب کرد. بعد نهاده هایشان با ارز ۴۲۰۰ وارد می‌شد و این که تضمین بشود با قیمت مناسبی در اختیار مردم قرار می‌گیرد این را مصوب کرد. دولت در اجرا بخاطر اتفاقاتی که در اردیبهشت ماه افتاد و یک مقدار از جهت تامین برنامه‌ای که داشت برای حذف ارز ۴۲۰۰ متناسب با برنامه اوضاع پیش نرفت یک تغییراتی داد و نقدی شروع کرد و گفت که هنوز زیرساخت کالابرگ الکترونیک آماده نیست آن را در حال آماده سازی هستیم. وعده‌ای که دادند برای شهریورماه است که کالابرگ الکترونیک آماده شود و این دیگر به عهده دولت است که از شهریور ۱۴۰۱ کالاهای اساسی و ضروری با کالابرگ الکترونیک به دست مرم برسد.

وی در خصوص اینکه کدام دسته از مردم مشمول دریافت این کالابرگ‌ها می‌شوند گفت: مشمولین توزیع یارانه ۴۲۰۰ در قانون مشخص شدند شاید اگر بخواهیم دامنه‌ای حساب کنیم، تقریبا می‌شود همان دامنه‌ای که مشمول یارانه هدفمندی می‌شدند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص موضوع لایحه افزایش ۳۵ درصدی حقوق که این روزها خبرش مطرح است گفت: دولت اختیار و امکان اصلاح و تغییر را دارد. زیرا بخشی از قوانینش الان موجود است بخشی هم قوانینی است که ممکن است در بحث اصلاح بودجه اختیاراتی بخواهد که متناسب با آن امکاناتی که در اختیارش هست تسهیلاتی را بوجود بیاورد، افزایش‌هایی را در نظر بگیرد.

وی افزود: این بحث ۳۵ درصد اعداد مربوط به بازنشستگان تامین اجتماعی است. چون بازنشستگان محترم تامین اجتماعی معتقد بودند که متناسب با آن چیزی که در قانون تعیین شده افزایش‌های امسال شان در نظر گرفته نشده است و این اعداد را پیشنهاد میکردند که تغییر انجام شود. در مورد کشوری و لشکری چه کارکنان فعلی دولت و چه بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری و نیروهای مسلح آنها، چون در بودجه تعیین شده، اختیاراتی دولت لازم دارد تا بتواند آن تغییرات را اعمال کند این درخواستش ناظر به آن قسم دوم است بیشتر؛ ولی این طوری که من هم از دست اندرکاران دولت شنیدم، قراری بر درصدی از افزایش هست که البته مقدارش مشخص نیست./منبع: صداوسیما

یارانه‌ نقدی براساس اطلاعات ۹ سال قبل پرداخت می‌شود!

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اطلاعات پایگاه ایرانیان از سال۹۳ یا به روایتی دیگر ۹۹ و در دولت گذشته به‌روزرسانی نشده بود و یارانه‌ها بر همان اساس واریز می‌شد که به‌روزرسانی این اطلاعات از یک ماه‌و‌نیم گذشته آغاز شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، ماجرای پرداخت یارانه‌ براساس اطلاعات ۹ سال قبل چیست؟

محمدهادی زاهدی‌وفا با اشاره به اینکه بخشی از سهام صندوق بازنشستگی متعلق به بازنشستگان است، تأکید کرد: بازنشستگان باید در تصمیمات این صندوق مشارکت داشته باشند و این درحالی است که وضعیت صندوق بازنشستگی چندان خوب هم نیست.

زاهدی‌وفا ادامه داد: یکی از موضوعات دیگر که در وزارت رفاه پیگیری می شود بحث یارانه بازنشستگان است که بخشی از آن بر عهده وزارت رفاه است و بخشی از آن نیز به عهده سازمان هدفمندی یارانه‌هاست که موضوع یارانه بازنشستگان از طریق این وزارتخانه پیگیری می‌شود.

یارانه نقدی

وی با اشاره به بانک اطلاعات ایرانیان تصریح کرد: اطلاعات این بانک از سال ۹۳ یا به روایت دیگر از سال ۹۹ به‌روزرسانی نشده است و یارانه‌ها نیز بر اساس اطلاعات گذشته پرداخت شده است و با توجه به اینکه ترکیب‌بندی خانواده‌ها اصلاح نشده بود با گلایه‌ برخی از خانواده‌ها روبه‌رو بودیم و این درحالی‌ است که از حدود یک ماه‌ونیم گذشته به‌روزرسانی این اطلاعات آغاز شده و فرایند آن رو به تکامل است و همه موارد اصلاح می شود.

سرپرست وزارت رفاه خاطرنشان کرد: کسانی که اعتراض دارند می‌توانند با شماره ۶۳۶۹ تماس برقرار کنند ویا از طریق سایتی که در روزهای آینده اعلام می شود موارد خود را ثبت کنند.

پرداخت معوقات یارانه نقدی

اخیرا سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرده بود، قبل از واریز دور چهارم یارانه جدید معوقات مربوط به حساب جاماندگان از دریافت یارانه نقدی واریز خواهد شد.

این درحالی است که تا کنون فقط یک یارانه نقدی ۳۰۰ هزار تومانی به حساب متقاضیان که اخیرا به جمع یارانه بگیران اضافه شدند، واریز شده است.

بر این اساس معادل ریالی ۲ مرحله از یارانه نقدی جدید به حساب این دسته از یارانه بگیران واریز نشده است./ تجارت نیوز

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.