کد خبر : 23212 / /
/

فرمانده انتظامی آبادان از دستگیری پنج نفر عاملان تیراندازی منجر به قتل مجید عبدالباقی برادر مالک ساختمان متروپل خبر داد.

فرمانده انتظامی آبادان از دستگیری پنج نفر عاملان تیراندازی منجر به قتل مجید عبدالباقی برادر مالک ساختمان متروپل خبر داد.

سرهنگ حسین زلقی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: روز گذشته به دنبال وقوع یک‌فقره تیراندازی منجر به قتل فردی به هویت "م_ع" با سلاح جنگی در منطقه امیری این شهرستان، بلافاصله دستورات ویژه جهت شناسایی و دستگیری عاملان تیراندازی صادر شد.

وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی با رصد اطلاعاتی و اقدامات خاص پلیسی پنج نفر از عاملان طراحی و تیراندازی را در کمتر از ۲۴ ساعت شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی در عملیات‌های منسجم و غافلگیرانه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی آبادان تصریح کرد: در بازرسی از مخفیگاه‌های متهمان یک قبضه سلاح کلت کمری به کار رفته در قتل و همچنین خودروی ساینا که به وسیله آن فرد مقتول را تعقیب می‌کردند، کشف شد.

زلقی با بیان اینکه متهمان در تحقیقات پلیس صراحتاً به بزه ارتکابی اعتراف کردند، گفت: تحقیقات برای کشف ابعاد مختلف پرونده در دست بررسی است. همچنین متهمان پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

ماجرا چه بود؟

به گزارش رکنا، برادر حسین عبدالباقی، مالک متروپل آبادان در اقدامی مشکوک، توسط افراد ناشناس هدف حمله مسلحانه قرار گرفت؛ ماجرا چه بود؟

مجید عبدالباقی، برادر مالک متروپل آبادان که روز گذشته هدف سوء قصد قرار گرفته بود، به علت شدت جراحات واردشده درگذشت. تصاویری که در فضای مجازی منتشر شد، نشان می داد مجید عبدالباقی ظهر روز شنبه در مجتمع مسکونی خود هدف سوءقصد قرار گرفت. آن طور که ایرنا نوشته است پیکر خونین او به بیمارستان نفت آبادان منتقل و به علت شدت جراحت احیا شد اما ساعتی پس از این سوء قصد، فوت کرد.

تصویری که نشان دهنده سوء قصد به جان عبدالباقی است، ساعت ۲۵: ۱۴ را نشان می دهد که وی وارد پارکینگ مجتمع مسکونی محل سکونت خود می شود. خودروی ساینایی وی را تعقیب و مقابل در پارکینگ توقف می کند که یک نفر از خودرو پیاده می شود و با اسلحه کلاشینکف و دیگری از داخل خودرو با اسلحه کمری به داخل پارکینگ شلیک می کند.

پس از آن بقایای پوکه های تیرهای شلیک شده روی زمین کشف می شود که گفته شده حدود ۶ تیر به مجید عبدالباقی اصابت کرده است.

جزئیات حادثه از زبان فرمانداری

فرمانداری ویژه آبادان درباره جزئیات این حادثه گفته است: ظهر روز شنبه افرادی ناشناس اقدام به تیراندازی به مجید عبدالباقی در مجتمع مسکونی وی کردند و پس از تیراندازی به سوی وی از محل تیراندازی متواری شدند. عباسپور گفت: تحقیقات برای شناسایی افراد تیرانداز آغاز شده است. رئیس بیمارستان نفت آبادان هم ساعتی پس از سوء قصد گفت:  پیکر بی‌جان مجید عبدالباقی که هدف حمله مسلحانه قرار گرفته بود به به اتاق عمل  بیمارستان نفت منتقل و اقدامات مقتضی برای احیای او انجام شد. او افزود: اقدامات پزشکی برای نجات جان عبدالباقی متاسفانه به علت شدت جراحت، نتیجه بخش نبود.

دادستان مرکز استان خوزستان هم  از تشکیل پرونده قضایی برای حادثه حمله مسلحانه به مجید عبدالباقی در دادگستری این استان خبر داد. صادق جعفری چگنی در گفت‌وگو با میزان درباره جزئیات حمله مسلحانه به مجید عبدالباقی برادر مالک ساختمان متروپل آبادان، اظهار کرد: این فرد در پی حمله افرادی با شلیک چندین گلوله هدف قرار گرفت و پس از وقوع حادثه به بیمارستان منتقل شد. دادستان شهرستان آبادان بلافاصله پس از وقوع حادثه با حضور در محل مذکور، با تشکیل پرونده قضایی در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان آبادان، موضوع را بررسی کرد و تحقیقات اولیه در حال انجام است. وی افزود: در این حادثه تاکنون فرد یا افرادی دستگیر نشده اند.

سرنخ برادر عبدالباقی از متروپل

حدود دوماه قبل ساختمان مرتفع متروپل آبادان فروریخت. در این میان، یکی از موضوعاتی که توجه کاربران را به خود جلب کرد، سرنوشت حسین عبدالباقی مالک متروپل آبادان بود.  از همان لحظه ریزش ساختمان، مطالب مختلفی درباره رشوه دادن مالک متروپل آبادان در رسانه‌های اجتماعی منتشر می‌شد که از فساد، پشت این ساختمان حکایت داشت و همین موضوع حساسیت کاربران درخصوص مالک متروپل را افزایش داده بود.

 به دنبال حساسیت افکار عمومی راجع به مالک متروپل و مسئولانی که در این فاجعه دخیل بودند، در همان روز دوشنبه اعلام شد با حکم دادستان خوزستان مالک متروپل بازداشت شده است اما فردای آن روز، ناگهان ماجرا تغییر کرد و اعلام شد عبدالباقی زیر آوار متروپل، از دنیا رفته است. انتشار این خبر حساسیت‌ها به سرنوشت عبدالباقی را بیشتر کرد و باعث شد تا کاربران شبکه‌های اجتماعی درباره فوت او اظهار تعجب کنند. اما در همان روزها در تصاویری که در فضای مجازی هم خبرساز شد، برادران حسین عبدالباقی به سردخانه و کنار پیکر برادرشان رفته بودند که نحوه گریه کردن آن ها واکنش مخاطبان و کاربران فضای مجازی را به دنبال داشت.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.