کد خبر : 23160 / /
/

شوک بازار از توقف تولید تیبا| افزایش سرسام آور قیمت تیبا

با توقف تولید تیبا این هفته خانواده تیبا رشد ۲ تا ۵ میلیون تومانی قیمت را در بازار تجربه کرد.

شوک بازار از توقف تولید تیبا| افزایش سرسام آور قیمت تیبا

بر اساس اعلام وزیر صنعت قرار است دو عضو خانواده تیبا یعنی تیبا صندوقدار، تیبا 2 و ساینا به همراه سمند ایران خودرو  از خط تولید خارج شوند. خروج  این خودروها باعث خواهد شد تا ارزان ترین محصولات در سبد محصولاتی دو خودروساز بزرگ کشور از دور خارج شوند.

البته در حال حاضر مشخص نیست برنامه دو خودروساز برای جایگزین کردن محصولاتی که توقف تولید  دارند چیست اما واکنش بازار نسبت به این موضوع قابل تامل است.

این هفته قیمت خانواده تیبا رشد 2 تا 5 میلیون تومانی در بازار داشت. با این شرایط تیبا صندوقدار با رشد 5 میلیون در بازار 203 میلیونی شد و تیبا 2 معمولی هم با رشد 1 میلیونی در بازار 208 میلیون تومان فروخته می شود. ساینا نیز این هفته بدون تغییر در بازار  212 میلیون تومان به فروش رفت.

در محصولات ایران خودرو نیزسمندLX در بازار 310  میلیون تومان قیمت خورد .  سمند LX با موتور EF7 نیز 351 میلیون تومان، پژو 206 تیپ 2 با قیمت 304 میلیون تومان، پژو پارس 378 میلیون تومان و دنا 300 میلیون تومان در بازار عرضه شد.

منبع: تسنیم

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.