کد خبر : 22297 / /
/

برای این‌که تماشاگران فوتبال بتوانند فقط با ۲ ریال، روی سکوهای ورزشگاه در انتظار شروع دیدار منتخب طهران و تبریز بنشینند باید ۸۵ سال به عقب برگردید.

 برای این‌که تماشاگران فوتبال بتوانند فقط با دو ریال، روی سکوهای ورزشگاه، در انتظار شروع دیدار منتخب طهران و تبریز بنشینند باید ۸۵ سال به عقب برگردید، بروید تبریز میدان باغشمال! و این داستان اولین و قدیمی‌ترین بلیط کاغذی فوتبال ایران است. بلیط نمره ۱۷۳۶.

بلیت فوتبال

منتخب طهران۱ - تبریز ۲

یک جمعه تیر ماه سال۱۳۱۶، ساعت شش عصر، زمین فوتبال ورزشگاه هنوز خاکی‌ست. تماشاگران روی سکوهای چوبی و فلزی باغشمال نشسته‌اند. بازی شروع می‌شود. حسین صدقیانی (همان حسین افندی) ستاره و مهاجم تبریزی‌هاست و همین یک ستاره برای برتری دو بر یک میزبان کافی‌ست. مهمانان با شکست به پایتخت برمی‌گردند و در تاریخ نوشته‌اند که با بازگشت به خانه مورد عتاب رضاشاه هم قرار می‌گیرند.

این بلیط ارزشمند که به عنوان سندی گرانقیمت توسط یکی از خانواده‌های تبریزی به سازمان اسناد تحویل داده شده بود، با زحمات "ایوب نیکنام لاله" به موزه فوتبال آذربایجان منتقل و در این مجموعه نگهداری می شود.

این موزه متعلق به فوتبال و فوتبالی‌هاست و در آن اسناد تاریخی، انواع کاپ‌ها، مدال‌ها، پیراهن‌ها و لباس‌های ورزشی قهرمانان بازه‌ی زمانی ۱۲۶۵ الی ۱۳۹۵ نگهداری می‌شود. افتتاح، جمع‌آوری، تهیه و تحقیق تمام این اشیا مدیون تلاش‌های آقای ایوب نیکنام لاله است.

منبع: خبر آنلاین

 

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.