کد خبر : 22142 / /
/

پیام طبرسی، متخصص بیماری‌های عفونی گفت: در دو هفته اخیر آمار بیماران سرپایی افزایش داشته است. تجربیات نشان‌ داده هر وقت تعداد بیماران سرپایی افزایش پیدا کرده، آمار تصاعدی بالا می‌رود و ظاهرا یک موج جدید شروع شده است.

طبرسی در گفتگوی زنده تلویزیونی گفت: استفاده از ماسک در فضای بسته فراموش نشود. افرادی که سن بالا و بیماری‌های نقص سیستم ایمنی دارند در اولویت دریافت واکسن دوز چهارم واکسن هستند. با توجه به اینکه ایمنی جمعی پایین آمده وزارت بهداشت برای همه افراد مجوز دریافت واکسن دوز چهارم را داده است. در ۱۰ روز آینده رفتار این ویروس مشخص می‌شود. این در حالی است که طبق گفته وزارت بهداشت روز گذشته آمار بیماران کرونایی شناسایی‌شده ۱۰۸۴ بود و ۴ بیمار دیگر جان باختند.

شناسایی سویه جدید BA۵ در ایران/ دوز چهارم واکسن را بزنیم؟

معاون درمان وزارت بهداشت با عنوان این مطلب که زیرسویه BA۵ در ایران شناسایی شده است، از احتمال دو رقمی شدن فوتی‌های روزانه کرونا در کشور خبر داد.

 دکتر سعید کریمی معاون درمان وزارت بهداشت به روند افزایشی موارد ابتلا به کرونا در کشور اشاره کرد و گفت: آنچه مسلم است، موارد ابتلا از نوع امیکرون بوده و زیر سویه BA۵ در ایران شناسایی شده است.

وی با عنوان این که زمزمه‌های موج جدید بیماری در کشور به گوش می‌رسد، افزود: امیدواریم که موج جدیدی در پیش نباشد.

معاون درمان وزارت بهداشت به پیش بینی وضعیت بیماری در موج جدید احتمالی در کشور اشاره کرد و گفت: اگر در موج قبلی یک میلیون ابتلا داشتیم، در موج جدید تعداد مبتلاها ۲۰۰ هزار نفر خواهد بود. یعنی شدت موج جدید احتمالی، کمتر از موج قبلی است.

کریمی به موارد بستری و فوتی اشاره کرد و افزود: معمولاً، یک تا دو ماه طول می‌کشد که آثار موج جدید نمایان شود و افزایش موارد بستری و به دنبال آن، فوتی‌ها، دو تا سه هفته بعد از بستری‌ها رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: سه رقمی شدن مرگ‌های روزانه را پیش بینی نمی‌کنیم، اما احتمال دو رقمی شدن فوتی‌های روزانه وجود دارد.

معاون درمان وزارت بهداشت، بر تزریق دوز یادآور واکسن کرونا برای افرادی که ۳ دوز واکسن زده اند، تاکید کرد و گفت: کسانی که ۶ ماه از تزریق دوز سوم واکسن آنها گذشته است، لازم است دوز یادآور را بزنند.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.