کد خبر : 21874 / /
/

رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران گفت: به دلیل فراوانی و تنوع میوه، احتمال کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت وجود دارد.

اسداله کارگر گفت: امسال مانند سال‌های قبل آفت و تگرگ زدگی نداشتیم و بازار میوه در وضعیت مطلوبی به سر می‌برد. در فصل تابستان میوه از حاشیه تهران توزیع می‌شود و به عبارت دیگر، به سبب تولید محصول در تمامی شهرها، بازار میوه مناسب است.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی گفت: تورم اقتصاد مانند کالا‌های دیگر، بازار میوه را تحت تاثیر خود قرار داده است؛ بازار تابع مکانیزم عرضه و تقاضاست و مغازه داران بر مبنای فاکتور، سود مصوب و قانونی خود را لحاظ می‌کنند، اما به دلیل فراوانی و تنوع میوه، احتمال کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت وجود دارد.

 
بنابر اعلام اتحادیه میوه و سبزی قیمت کنونی هر کیلو آلبالو ۲۰ تا ۳۵ هزار تومان، گیلاس تکدانه ۵۰ تا ۹۰ هزار تومان، گیلاس مشکی ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان، آلو شابلون ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان و آلو قطره طلا ۲۰ تا ۳۵ هزار تومان است.

قیمت کنونی هر کیلو زردآلو رسمی ۱۵ تا ۳۰ هزارتومان، زردآلو بادامی ۲۵ تا ۳۵ هزارتومان، هلو هسته جدا ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، گوجه سبز ۲۰ تا ۳۵ هزار تومان، شلیل شبرنگ ۲۵ تا ۳۵ هزار تومان، سیب گلاب ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان، انگور یاقوتی ۲۵ تا ۴۰ هزار تومان، خربزه ۱۵ تا ۱۸ هزار تومان، طالبی ۷ تا ۱۱ هزار تومان و هندوانه ۵ تا ۷ هزار تومان در میدان مرکزی عرضه می‌شود.

بررسی‌ها از سطح بازار نشان می‌دهد که قیمت کنونی هر کیلو آلو شابلون ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان، آلو قطره طلا ۳۰ تا ۴۵ هزار تومان، آلبالو ۴۰ تا ۶۰ هزار تومان، گیلاس ۶۰ تا ۱۱۰ هزار تومان، توت فرنگی ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان، زردآلو ۴۰ تا ۷۰ هزار تومان، خربزه ۲۰ تا ۲۸ هزار تومان، طالبی ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان، هندوانه ۶ تا ۱۰ هزار تومان، انگور یاقوتی ۴۰ تا ۸۰ هزار تومان، سیب گلاب ۴۰ تا ۶۵ هزار تومان و خیار ۱۰ تا ۱۸ هزار تومان است.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.