کد خبر : 21867 / /
/

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمانشاه بر پیگیری پرداخت حق منطقه جنگی بازنشستگان تاکید کرد و گفت: تلاش می کنیم در سفر رئیس جمهور به کرمانشاه نماینده‌ای از طرف بازنشستگان، مطالبات و مشکلات این عزیزان را مطرح کند.

علی مهرتاش در نشست با مدیر صندوق بازنشستگان و روسای کانون‌های بازنشستگان استان عنوان کرد: در فرهنگ ایرانی و اسلامی بازنشستگی به معنای متداول آن وجود ندارد، بلکه این عزیزان بیشتر با عناوین احترام آمیزی مانند پیشکسوت، بزرگ و زعیم مورد خطاب قرار می گیرند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری  عنوان کرد: پیشکسوتان چشم و چراغ کشور ما هستند و باید نهایت احترام در قبال این عزیزان به کار گرفته شود.

وی افزود: این عزیزان پیشکسوت دارای تجربه های بسیار گرانقیمت و گرانقدری در حوزه‌های مختلف هستند که آسان به دست نیامده و این تجربیات باید در عرصه های مختلف به کار گرفته شود.

مهرتاش با تقدیر از خدمات صندوق بازنشستگی استان عنوان کرد: این صندوق بیش از ۴۰ هزار نفر عضو دارد و خدمات مهمی همچون پرداخت منظم حقوق‌ و کارهای دیگری همچون فراهم کردن بسترهای بهره گیری بازنشستگان از خدمات تفریحی، رفاهی و درمانی و تسهیلات مناسب را پیگیری می‌کند.

وی تکریم شایسته بازنشستگان در ادارات و دستگاه‌ها را دغدغه مهم مدیریت ارشد استان عنوان کرد و گفت: کارمندانی که با عزیزان بازنشسته در ارتباط هستند باید آموزش‌های لازم را ببینند و با شایسته ترین رفتار، مطالبات و مشکلات این عزیزان را پیگیری کنند، زیرا آن ها جوانی خود را صرف توسعه و پیشرفته این استان کرده اند.

 مهرتاش همچنین عنوان کرد: برخی بیمارستان‌ها به شکل یک طرفه قراردادهای خود را با صندوق بازنشستگی لغو کرده‌اند که از طریق دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برای حل این مشکل تلاش می کنیم.

وی همچنین بر ضرورت فراهم کردن زمینه استفاده بازنشستگان از ظرفیت های گردشگری استان تاکید کرد و گفت: استان کرمانشاه دارای بیش از چهار هزار اثر تاریخی و نقاط دیدنی بسیاری است که باید میراث فرهنگی بستری را فراهم کند تا بازنشستگان استان و کشور هنگام دیدار از این از آثار دیدنی و استفاده از امکانات اقامتی از تخفیفات لازم بهره مند شوند و تلاش کنیم کرمانشاه تبدیل به مقصدی برای این عزیزان شود.

 معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری عنوان کرد: بهره مندی بازنشستگان از ظرفیت‌های تفریحی و گردشگری باعث تقویت روح و روان و سلامت جسمی آن‌ها می شود و در نتیجه به کاهش بیماری ها و هزینه های درمان کمک می کند.

 وی همچنین بر ضرورت تکریم افراد در موعد بازنشستگی، اختصاص تسهیلات مناسب و کم بهره به بازنشستگان و پرداخت منظم حقوق ماهیانه آن ها تاکید کرد.

منبع: ایسنا

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.