کد خبر : 21557 / /
/

یکی از عامل‌های زیبایی صورت، ابروها هستند. تغییر ابرو می‌تواند یک چهره را نسبت به قبل متفاوت کند. به دلایل متفاوتی ممکن است ابروها آسیب دیده و نیاز به ترمیم و کاشت ابرو پیدا کنند. همچنین تغییر در سلیقه جامعه از عواملی است که بسیاری از خانم‌ها را به این نتیجه می‌رساند که باید مدل ابروهای خود را کاملا عوض کنند. این تغییر مدل همیشه با لوازم آرایشی و یا مرتب کردن ابروها امکان پذیر نیست. در نتیجه نیاز به کاشتن ابرو ایجاد می‌شود. در این مطلب نگاهی به کاشت ابرو خواهیم داشت.

کاشت ابرو با خواب طبیعی

در گذشته ابروها به کمک روش‌هایی ترمیم می‌شدند که به صورت مصنوعی این کار را انجام می‌دادند. تتو کردن ابرو و هاشورها نمونه‌ای از این روش‌ها بود. اما با گذشت زمان و پیشرفت پزشکی زیبایی و کاشت مو، کاشتن ابرو به صورت طبیعی نیز رواج پیدا کرد. ابروهایی که به این صورت کاشته می‌شوند، مانند ابروهایی که از زمان تولد داشته‌اید، قابلیت رشد خواهند داشت و اگر توسط متخصص و به درستی کاشته شوند، کسی متوجه کاشتن ابروی شما نخواهد شد. از مزیت‌های کاشت صحیح ابرو، خواب طبیعی ابروها است که از مصنوعی جلوه کردن آنها جلوگیری خواهد کرد.

113

 کاشت ابرو چگونه انجام می‌شود؟

توجه داشته باشید که کاشتن ابرو یک عمل جراحی زیبایی است و باید توسط پزشک متخصص انجام شود. البته این عمل زیبایی، یکی از ساده‌ترین اقدامات مرتبط با زیبایی صورت است که نه زمان زیادی از شما گرفته و نه به تحت مراقبت بودن شدیدی نیاز دارد. حتی برای این نوع جراحی نیازی به بیهوشی نبوده و با بی حسی موضعی پزشک کار خود را شروع می‌کند.

برای کاشت ابرو تقریبا به همان روش کاشت مو عمل می‌شود. در روش کاشت FUE، فولیکول‌ها از نقاط اهدا کننده به صورت واحدی استخراج شده و در محدوده مشخص شده برای ابرو به دقت و با ظرافت کاشته می‌شوند. با جایگزین شدن فولیکول‌های ضعیف یا از بین رفته با فولیکول‌های جدید، ابروهای شما به صورت طبیعی رشد کرده و ترمیم انجام خواهد شد.

چه افرادی می‌توانند کاشت ابرو انجام بدهند؟

  • به یاد داشته باشید که پزشکان متخصص از کاشتن ابرو برای افراد زیر سی سال خودداری خواهند کرد. زیرا ممکن است در سنین کمتر از سی سال به دلیل تغییر در صورت با افزایش سن، زیبایی ایجاد شده با کاشتن ابرو به هم ریخته و حتی نیاز به انجام جراحی زیبایی گسترده‌تری باشد. در نتیجه به غیر از موارد ضروری، کاشتن ابرو در سن زیر سی سال توصیه نمی‌شود.
  • افرادی که می‌خواهند کاشتن ابرو انجام بدهند باید از سلامت عمومی برخوردار باشند. هرچقدر بدن سالم‌تری داشته باشید، این جراحی نتیجه بهتری می‌تواند برای شما به همراه داشته باشد. از سوی دیگر اگر شما بیماری خاصی دارید و یا دارویی مصرف می‌کنید، حتما با پزشک خود در این رابطه مشورت کنید.
  • این نکته را نیز فراموش نکنید که انتظار واقعی از عمل زیبایی ابروی خود داشته باشید. قبل از  انجام، با پزشک خود کاملا صحبت کنید تا قبل از انجام، از نتیجه بدست آمده پس از رشد ابروها آگاهی کامل داشته و رضایت واقعی از آن کسب کنید. پس باید گفت فردی می‌تواند کاشت ابرو انجام بدهد که اطلاع کاملی نسبت به نتیجه نهایی داشته باشد.

پس از کاشت ابرو چه خواهد شد؟

پس از این که کاشتن ابرو انجام شد، در واقع پزشک متخصص کارش تمام شده و حالا شما هستید که باید مراقبت از ابروهای کاشته شده را شروع کنید. البته همانطور که گفته شد، کاشت ابرو، عمل جراحی زیبایی آسانی است و در نتیجه دوره نقاهت کوتاهی نیز خواهد داشت. پس از پایان کاشت ابرو، شما به خانه برمی‌گردید و باید دو روز استراحت کنید تا بعد از آن به راحتی بتوانید فعالیت‌های روزمره خود را انجام بدهید.

پس از تمام شدن کاشتن ابرو، احتمالا کمی قرمزی در محدوده ابروی شما ایجاد شود. این عوارض ظاهری پس از مدت کوتاهی برطرف می‌شود و جای نگرانی ندارد. بیشتر عوارض این عمل زیبایی حداکثر پس از سه روز از بین خواهند رفت. یکی دیگر از مواردی که ممکن است تجربه کنید و شما را نگران کند، ریزش ابروها است. این ریزش در واقع مرحله‌ای از دوره نقاهت شما است و ابروهایی که در این مرحله می‌ریزند، دوباره رشد خواهند کرد.

114

مراقبت‌های پس از کاشت ابرو

به مراقبت‌های ساده پس از کاشتن ابرو توجه زیادی داشته باشید. این مراقبت‌ها کمک خواهد کرد که نتیجه عمل زیبایی شما بهتر باشد. در ادامه به این موارد اشاره خواهیم کرد:

  • ابروهای خود را تمیز و دور از انواع آلودگی‌ها نگهداری کنید. آلودگی ممکن است باعث عفونت ابروها بشود.
  • برای شستن صورت و ابروهای خود، در این دوره کوتاه از کشیدن دست خود بر روی ابروها خودداری کنید و با استفاده از سردوش و آب کم فشار صورت خود را بشویید. فراموش نکنید که از خشک کردن ابروها و اطراف آن با حوله یا دستمال جدا خودداری کنید.
  • مالیدن، دست زدن و یا دست کشیدن به ابروها و محل رویش ابروهای تازه را فراموش کنید تا دوره نقاهت شما به خوبی تمام شود.
  • از لوازم آرایشی و حتی مرطوب کننده‌ها نیز در این مدت استفاده نکنید. پس از شست و شوی صورت و ابروها، بهتر است از پماد ضد باکتری استفاده کنید. این پماد کمک خواهد کرد عفونت در محل کاشت ایجاد نشود، همچنین باعث نرم شدن پوست شما نیز خواهد شد.
  • در روز ابتدای جراحی رانندگی نکنید و از فرد دیگری بخواهید که شما را همراهی کند.
  • احتمالا زخم‌های موقتی روی ابروی شما ایجاد شوند. سعی کنید بهداشت این زخم‌ها را رعایت کنید تا بهبودی کامل ایجاد شود.

هزینه کاشت ابرو

هزینه کاشت ابرو به عوامل مختلفی مرتبط است، مثلا کاشت ابرو در تهران با شهر دیگری ممکن است متفاوت باشد. همچنین کیفیت عملکرد پزشک متخصص در دستمزد و هزینه کاشت تاثیر خواهد داشت. از موارد دیگری که می‌تواند هزینه را کاهش یا افزایش بدهد، حجم ابروهایی است که قرار است کاشته شوند. البته داروهایی همچون داروهای ضد التهاب و یا داروهای ضد درد نیز می‌توانند هزینه کاشت رو تغییر بدهند. شما می‌توانید با استفاده از مشاوران و خدمات کلینیک ساعی، در رابطه با کاشت ابرو اطلاعات کاملی را دریافت کنید.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.