کد خبر : 21472 / /
/

پس از مشکلاتی که در اولین دوره قرعه‌کشی سامانه تخصیص خودرو بوجود آمد، نوبت پرداخت وجه منتخبان رزرو رسید. اما این افراد با ابهامات و مشکلاتی مواجه شدند.

در اولین دوره قرعه‌کشی سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، نتایج برخی افراد از برنده به رزرو تغییر کرد. وزارت صمت نیز خودروسازان را مکلف کرد که به همه منتخبان رزرو نیز خودرو بدهند.

بر اساس اطلاعیه‌ای که سامانه یکپارچه تخصیص خودرو وابسته به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، روز ۲۵ خرداد، صادر کرد، با توجه به اتمام فرصت واریز وجه منتخبان اصلی، همه منتخبان ذخیره (رزرو) از ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ می‌توانستند با مراجعه به سایت‌های فروش خودروسازان، نسبت به انجام فرآیند ثبت‌نام نهایی و واریز وجه اقدام کنند.

مطابق با این اطلاعیه، مهلت ثبت‌نام منتخبان ذخیره این دوره از قرعه‌کشی خودرو، تا ۶ تیر ۱۴۰۱ است.

در پرداخت وجه چه مشکلاتی وجود دارد؟

اما منتخبان رزرو همچنان در فرایند تکمیل خرید با مشکلات و ابهاماتی مواجه شدند.

برخی از مخاطبان مشکلاتی در مرحله تکمیل وجه داشتند.

-« سلام. مبلغ واریزی ۷۴ میلیون بود. ولی برای رزروی‌ها ۸۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان گرفته اند. چرا؟»

-« من جزو منتخبان رزرو بودم و پیامک برای واریز وجه اومد. نکته جالب اینه که من تهرانم و هیچ نمایندگی تو تهران ظرفیت نداره. اگر شهر دیگری هم بزنم، سایت خطا می‌زنه. مدل ماشینی هم که تحویل می‌دهند مدل ۱۴۰۰ هست نه ۱۴۰۱.»

علت چیست؟

علت بروز این مشکلات در مرحله تکمیل وجه خودرو چیست؟ مردم باید چه اقدامی کنند؟

ایران خودرو در مواجه با پیگیری‌های تجارت‌نیوز اعلام کرد: در آخرین فروش ذکر شده است که مدل‌های ۱۴۰۰ با اطلاع مشتری در فرایند قرعه‌کشی قرار می‌گیرند.

همچنین این شرکت در رابطه با افزایش مبلغ پرداختی مرحله تکمیل وجه گفت: مبلغی که حدود ۹ میلیون تومان اضافه شد، بیمه و مالیاتی است که خودروسازان هنگام تحویل خودرو از مشتری دریافت می‌کنند. البته این مبلغ مالیات به سازمان مالیات انتقال می‌یابد.

در واقع این مساله فقط مختص منتخبان رزرو نبوده است.

اما ایران‌خودرو در مورد عدم ظرفیت در نمایندگی‌های تهران به این نکته اشاره کرد که همچین مشکلی در فرایند خرید نبود و احتمال این وجود دارد که مشکل موردی باشد.

منبع: تجارت نیوز

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.