کد خبر : 21467 / /
/

وام فوری/وام ازدواج/ وام ودیعه مسکن/ وام بدون ضامن

خبر مهم درباره وام ازدواج| زن و شوهر های جوان بخوانند

بر اساس نامه‌ای از رئیس سازمان امور مالیاتی رئیس بانک مرکزی تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج نیازی به تسویه حساب مالیاتی ندارد.

خبر مهم درباره وام ازدواج| زن و شوهر های جوان بخوانند

در راستای تسهیل در پرداخت وام ازدواج به جوانان، داوود منظور رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در نامه‌ای به علی صالح‌آبادی رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی نوشت: بر اساس ماده یک ضوابط اجرایی تبصره یک ماده ۱۸۶ قانون مالیات‌های مستقیم که توسط این سازمان و بانک مرکزی تعیین شده است، اشخاص حقوقی در هنگام اخذ تسهیلات از مبلغ ۵ میلیارد ریال و بالاتر به اشخاص حقیقی، صاحبان مشاغل در هنگام اخذ تسهیلات از مبلغ ۲ میلیارد ریال به بالاتر مشمول حکم تبصره یک ماده ۱۸۶ قانون مالیات‌های مستقیم و ضوابط اجرایی آن می‌باشد.

به قرار اطلاع واصله با توجه به افزایش سقف تسهیلات ازدواج، این تسهیلات نیز مشمول سقف مذکور در ماده یک ضوابط اجرایی فوق شده است. با عنایت به اینکه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج صرفا به منظور تشویق به ازدواج و تامین وسایل اولیه زندگی مشترک و بدون توجه به فعالیت شغلی زوجین پرداخت می‌شود، لذا تسهیلات قرض الحسنه ازدواج مشمول حکم تبصره یادشده نیست.

در این نامه آمده است؛ به منظور تکریم ارباب رجوع و جلوگیری از مراجعات غیرضرور دستور فرمایید از ارسال استعلام مالیاتی وام ازدواج برای متقاضیان به این سازمان خودداری شود./فارس

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.