کد خبر : 20440 / /
/

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: مالکینی که در تهران واحد نیم ساخته دارند، می توانند برای دریافت وام نهضت ملی مسکن اقدام کنند.

ثبت نام برای دریافت وام ودیعه مسکن از روز گذشته آغاز شد؛  اقتصاد آنلاین در این راستا به گفت و گو با خلیل محبت خواه، مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران پرداخته است.

وی درباره وام های مسکن به اقتصاد آنلاین گفت: یکی از وام‌های مسکن، وام ودیعه مسکن است که برای تهران ١٠٠میلیون تومان، مراکز استان‌ها ٧٠میلیون تومان و شهرهای کوچک نیز ۴٠میلیون تومان است و از پنج شنبه سامانه باز شده و متقاضیان وام ودیعه مسکن می‌توانند ثبت نام کنند و از تسهیلات استفاده کنند.

محبت خواه ادامه داد: مورد دوم وام های نهضت ملی مسکن است که ۴۵٠میلیون تومان برای خود تهران است؛  البته در تهران نهضت ملی مسکن نداریم ولی واحدهای خود مالک و بافت فرسوده می‌توانند از این وام استفاده کنند. در حریم حضرت عبدالعظیم حسنی هم وام ۶٠٠میلیون تومان است. در شهرها نیز به تناسب رقم متفاوت است. اقساط وام ۴۵٠میلیون تومانی ٢٠ساله است و این می‌تواند بهترین کمک باشد.

مدیر کل راه و شهرسازی تهران درباره ساخت ۴میلیون واحد در ۴سال توضیح داد: زمین این طرح برای دو سال آماده است و در تمام استان‌ها عملیات اجرایی شروع شده و ما سعی خواهیم کرد امسال کل زمین‌های تعهدشده را آماده کنیم که عملیات اجرایی آغاز شود. این عملیات قطعا تاثیر مثبتی بر قیمت مسکن دارد زیرا عرضه و تقاضا را مدیریت می‌کند. تا زمانی که متقاضی باشد ما موظف هستیم زمین را تهیه کنیم و کارها را انجام دهیم.

وی در پایان گفت: این واحدها در اکثر استان‌ها در داخل شهرها هستند و در تهران هم افرادی که واحدهای نیمه‌ساخته و... دارند، می‌توانند این وام را دریافت کنند. واحدهای نیمه ساخته‌ای که در شهر تهران به صورت اسکلت بالا رفته می‌توانند مراجعه کنند و با دریافت تسهیلات واحد را به اتمام برسانند.

اقتصاد آنلاین

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.