کد خبر : 20341 / /
/

وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد که ثبت‌نام متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن از ۱۲ خرداد در سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن آغاز می‌شود.

وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد که ثبت‌نام متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن از ۱۲ خرداد در سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن آغاز می‌شود.

مستاجرانی که متقاضی دریافت وام ودیعه مسکن هستند می‌توانند از فردا ۱۲ خرداد ماه برای ثبت‌نام وام ودیعه مسکن به سامانه saman.mrud.ir مراجعه و ثبت‌نام کنند.

 معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در اطلاعیه‌ای از آغاز ثبت‌نام متقاضیان تسهیلات کمک‌ ودیعه مسکن از روز پنج شنبه ۱۲ خردادماه از طریق ثبت درخواست در سامانه طرح‌های حمایتی مسکن خبر داد.

در  این اطلاعیه آمده است: پیرو تصمیم دولت برای پرداخت تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن در سال ۱۴۰۱ به مستاجران، ثبت‌نام برای دریافت تسهیلات مذکور از ساعت ۱۰ صبح روز پنجشنبه ۱۲ خردادماه از طریق سامانه وزارت راه و شهرسازی به نشانی http://saman.mrud.ir آغاز می‌شود.

به موجب مصوبه شورای پول و اعتبار و از محل تسهیلات ماده ۴ قانون جهش تولید مسکن به منظور حمایت از مستاجران در سال جاری تا سقف ۴۰ هزار میلیاردتومان تسهیلات کمک ودیعه مسکن از طریق معرفی وزارت راه و شهرسازی توسط بانک‌های عامل پرداخت می‌شود. سقف تسهیلات کمک ودیعه مسکن در تهران، مراکز استان‌ها و سایر نقاط شهری به ترتیب ۱۰۰، ۷۰ و ۴۰ میلیون تومان مصوب و به شبکه بانکی کشور ابلاغ شده است. نرخ سود تسهیلات ودیعه مسکن ۱۸ درصد و طول دوره بازپرداخت ۵ ساله است.

مبلغ وام ودیعه مسکن

مبلغ وام اجاره مسکن بر اساس شهر مجل سکونت افراد متفاوت است. مبلغ این وام در تهران ۱۰۰ میلیون تومان است. اما در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر، مستاجران می‌توانند از وام ۷۰ میلیون تومانی استفاده کنند و در سایر شهرها مبلغ این وام ۴۰ میلیون تومان است. 

اما سوال دیگری که وجود دارد این است که سود وام ودیعه مسکن چقدر است؟ سود وام ودیعه مسکن ۱۸ درصد است و متقاضیان ۵ سال برای بازپرداخت این وام فرصت دارند. این در حالی است که مدت بازپرداخت اقساط این وام بانکی در سال گذشته سه سال بود. 

اقساط وام ودیعه مسکن

اقساط پرداختی این وام هم در شهرهای مختلف متفاوت است. مستاجران تهرانی که این وام را دریافت کنند باید ماهانه دو میلیون و ۵۳۹ هزار تومان اقساط پرداخت کنند. این رقم به این معناست که مجموع اصل و سود وام در تهران ۱۵۲ میلیون تومان می‌شود. یعنی گیرندگان وام باید در مجموع ۵ سال حدود ۵۲ میلیون تومان سود به بانک پرداخت کنند.

مبلغ اقساط ماهانه وام ۷۰ میلیون تومانی هم یک میلیون و ۷۷۷ هزار تومان است و سود آن حدود ۳۶ میلیون تومان می‌شود. عددی که نشان می‌دهد مستاجران کلانشهر باید در مجموع حدود ۱۰۶ میلیون تومان به بانک برگردانند.

قسط وام ۴۰ میلیون تومانی هم یک میلیون تومان است و افراد باید در مجموع این پنج سال ۲۱ میلیون تومان سود به بانک بدهند و در مجموع ۶۱ میلیون تومان به بانک برگردانند.

 

پایان/

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.