کد خبر : 19918 / /
/

با موافقت شورای پول و اعتبار مبلغ وام ودیعه مسکن در تهران به ۱۰۰میلیون تومان افزایش یافت؛ اما جزییات این وام جدید چیست؟ اقساط آن چقدر است؟ مردم سایر شهرها چقدر وام می‌گیرند؟ سودی که باید برای این وام پرداخت کنید، چقدر خواهد بود؟ در این گزارش به تمام این سوالات پاسخ خواهیم داد.

 روز گذشته بود که قرار شد وام ودیعه مسکن به ۱۰۰میلیون تومان افزایش یابد؛ بر این اساس، با موافقت شورای پول و اعتبار سقف وام کمک ودیعه مسکن افزایش یافت؛ البته این رقم برای همه شهرها یکسان نبود؛ تنها تهرانی‌ها هستند که وام ۱۰۰میلیون تومانی ودیعه مسکن دریافت می‎‌کنند. مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰هزار نفر جمعیت، وام ودیعه ۷۰میلیون تومانی و سایر شهرها نیز وام ودیعه ۴۰میلیون تومانی دریافت خواهند کرد

بازپرداخت وام ودیعه ۱۰۰میلیون تومانی به چه صورت است؟

براساس آنچه بانک مرکزی اعلام کرده است، دوره بازپرداخت وام ودیعه ۱۰۰میلیون تومانی ۵ساله و نرخ سود آن نیز ۱۸درصد است. 

تهرانی‌ها ماهانه چقدر قسط خواهند داد؟

مبلغ وام ودیعه مسکن برای تهرانی‌ها ۱۰۰میلیون تومان است؛ بنابراین تهرانی‌ها باید ماهانه ۲میلیون و ۵۳۹هزار تومان بپردازند.

۱۰۰میلیون می‌گیرید؛ ۱۵۲میلیون پس می‌دهید

همانطور که گفته شد، سود این وام ۱۸درصد است؛ یعنی تهرانی‌ها باید پس از گذشت ۵سال، حدود ۱۵۲میلیون تومان به بانک بازگردانند.

اقساط وام ۷۰میلیونی چقدر است؟

افرادی که در مراکز استان و شهرهای بالای ۲۰۰هزار نفر جمعیت زندگی میکنند وام ودیعه ۷۰میلیون تومانی دریافت خواهند کرد؛ اقساط این وام ماهانه یک میلیون و ۷۷۷هزار و ۵۳۹تومان است؛ همچنین برای این وام باید بیش از ۳۶میلیون تومان سود بپردازید.

اقساط وام ۴۰میلیون تومانی چقدر است؟

افراد در سایر شهرها وام ۴۰میلیون تومانی ودیعه مسکن دریافت می‌کنند؛ ابن افراد باید ماهانه یک میلیون و ۱۵هزار تومان قسط بدهند؛ همچنین میزان سودی که باید برای وام ۴۰میلیون تومانی بپردازید، حدود ۲۱میلیون تومان است./اقتصاد آنلاین

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.