کد خبر : 18919 / /
/

با تغییر قیمت آرد بررسی میدانی صورت گرفته حاکی است، قیمت نان در نانوایی های آزاد پز با افزایش همراه است اما همچنان قیمت نان دولتی بدون تغییر عرضه می‌شود.

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت شب گذشته جمعه ۱۶ فروردین در پخش زنده خبر شبکه یک سیما هر گونه افزایش قیمت نان مصرفی مردم را رد و اعلام کرد: قیمت آرد برای صنف (نانوایی فانتزی) و صنعت افزایش یافته است.

پیش از وی نیز سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی بر همین موضوع تأکید کرده بود. وی علت افزایش آن را جلوگیری از قاچاق آرد و گندم به یکی از کشورهای همسایه دانست.

محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور نیز در اظهار نظری علت افزایش قیمت آرد را جلوگیری از قاچاق کالاهای اساسی خصوصاً آرد و گندم به برخی کشورهای همسایه دانسته بود.

با این حال گزارش‌های میدانی حاکی از افزایش قیمت نان در نانوایی‌های آزاد پز است اما همچنان قیمت نان در نانوایی‌های دولتی تغییری نکرده است.

مشاهدات میدانی خبرنگار مهر حاکی است هم اکنون قیمت نان به شرح زیر است:

سنگک آزادپز ساده: ۵ هزار تومان

سنگک کنجدی آزادپز بر اساس سایز نان در برخی مناطق میانی تهران: ۷ تا ۱۰ هزار تومان

سنگک ساده با آرد دولتی: ۳ هزار تومان

تافتون: ۱,۵۰۰ تومان

لواش: ۵۰۰ تومان

بربری با آرد دولتی: ۳ هزار تومان

بربری آزادپز: ۵ هزار تومان

نان باگت (بسته به مناطق مختلف پایتخت): ۸ تا ۱۰ هزار تومان

پیراشکی: ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان

نان خرمایی (فانتزی پز): ۵ هزار تومان

نان نارگیلی: ۸ هزار تومان

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.