کد خبر : 18515 / /
/

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی برای روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر با سود ۵ درصد و‌ بازپرداخت ۲۰ ساله از هفته آینده توسط بانک‌های عامل شروع خواهد شد.

اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی امروز در حاشیه سفر به این شهرستان با اشاره به بازدید از نقاط مختلف سه شهرستان رابر، بافت و ارزوئیه اظهار داشت: در جلسه با مسئولان شهرستان‌ها برای اجرای طرح هادی روستاها با توجه به ضرورت تسریع در عملیات اجرایی تصمیماتی اتخاذ و مسائل و مشکلات پیرامون مسکن مطرح شد.

وی از اجرای ۳۰ طرح هادی روستایی با فوریت در سه شهرستان بافت، رابر و ارزوئیه خبر داد و افزود: عملیات اجرایی ساخت ۱۵۰ واحد مسکن محرومین در هر شهرستان برای ۵۰ خانوار و شروع می‌شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی عنوان کرد: برای ساخت مسکن افرادی که در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند هماهنگی‌های لازم به‌وجود آمده و حداکثر تا دو ماه آینده زمین تامین و با همکاری شهرداران و اعضای شورای شهر پروانه ساخت صادر و عملیات اجرایی شروع می‌شود.

نیکزاد پیرامون افزایش سقف تسهیلات مسکن گفت: با عنایت رئیس جمهور، مصوب شد که وام  ۲۰۰ میلیون تومانی برای روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر با سود ۵ درصد و‌ بازپرداخت ۲۰ ساله و سفته زنجیره‌ای سه نفره پرداخت شود و پرداخت تسهیلات از هفته آینده توسط بانک‌های عامل شروع خواهد شد.

وی درخصوص ورود بنیاد مسکن روستایی در ساخت مسکن در شهرها گفت: طبق هماهنگی به‌عمل آمده بنیاد مسکن سالیانه ۲۰۰ هزار واحد مسکن در شهرها و ۲۰۰ هزار واحد در روستاها ‌می‌سازد.

نیکزاد درخصوص روستاهای در معرض سیل منطقه گفت: مطالعات دیواره‌سازی و جابجایی توسط مسئولان مربوطه انجام و مشاور اوایل هفته آینده از این روستاها بازدید می‌کند تا برآورد هزینه شود و از محل اعتبارات ملی برای رفع این مشکلات تصمیماتی اتخاذ شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور همچنین در خصوص درخواست امام جمعه رابر پیرامون ساخت خانه عالم و مسکن مهر طلاب در شهرستان قول مساعد داد و افزود: دراین خصوص تفاهمنامه‌هایی با شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی داریم./فارس

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.