کد خبر : 18001 / /
/

بورس دیروز رشد بیش از ۲۶ هزار واحدی داشت و پس از هفت ماه به محدوده یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحدی رسید. به گفته کارشناسان، بازار همچنان روند صعودی خود را حفظ می‌کند.

بورس دیروز رشد ۱٫۸ درصدی داشت و در نهایت به سطح یک میلیون و ۵۰۱ هزار واحدی رسید.

امروز بیشترین ورود پول حقیقی به بازار در سه گروه محصولات شیمیایی، شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی و سرمایه‌گذاری‌ها رخ داد. همچنین حقوقی‌ها خریدار سهم در گروه‌های حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات و بیمه‌ و صندوق ‌بازنشستگی بودند.

بورس صعودی می‌شود؟

وحید نکویی، کارشناس بازار سرمایه می‌گوید: فردا روند بورس صعودی است. اما احتمالا عرضه‌هایی در بازار داشته باشیم که جای نگرانی ندارد.

وی توضیح می‌دهد: همانطور که از قبل پیش‌بینی می‌شد شاخص کل و شاخص هم وزن برای شکست مقاومت‌های مهم یک میلیون و ۴۹۰ هزار و ۳۹۰ هزار واحدی کار سختی نداشتند. امروز شاخص کل به میزان ۲۶ هزار مثبت یا معادل ۱٫۸۱ درصد و شاخص هم‌وزن به میزان شش هزار و ۷۰۰ واحد برابر با ۱٫۷۳ درصد رشد کردند.

نکویی ادامه می‌دهد: انتظار می‌رود که میزان عرضه ها در روزهای آینده کمی اضافه شود. همچنین بورس برای رسید به سطوح جدید خودش نیروی تازه‌ای بگیرد این اصلاح می تواند به میزان pull back یا برگشت به محدوده ۱۴۹۰ و ۳۹۰ یعنی مقاومت های قبلی باشد.

این کارشناس بازار سرمایه در نهایت می‌گوید:  اما روند کلی بورس همچنان صعودی است. انتظار می‌رود شاخص کل ابتدا به محدوده یک میلیون و ۵۴۰ هزار و سپس ۵۸۰ هزار واحدی که مقاومت‌های بعدی است حرکت کند. در نتیجه عرضه‌های احتمالی بازار جای نگرانی ندارد. در حال حاضر گروه پتروشیمی با بیشترین میزان ورود پول حقیقی مورد توجه بازار است. تجارت‌نیوز

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.