کد خبر : 17930 / /
/

مدیرعامل مرکز تجارت بین الملل و پایانه صادرات برنج آمل گفت: نگرانی بابت تامین برنج در کشور وجود ندارد، التهاب بازار و قیمت‌های کاذب به زودی فروکش خواهد کرد.

سید اسماعیل یزدان پناه امروز در پیام ویدیویی درباره التهاب قیمت برنج در سطح کشور و نگرانی مردم از این وضعیت اظهار داشت: برنج ایرانی به اندازه کافی در انبارهای مرکز تجارت و پایانه برنج آمل موجود است و قیمت واقعی آن کیلویی 65 هزار تومان است.

 مدیرعامل مرکز تجارت بین الملل و پایانه صادرات برنج آمل اظهارداشت: این مرکز با میادین شهرداری تهران در ارتباط است و برنج‌های تنظیم بازار را عرضه کرده و می‌کند.

یزدان پناه به مردم توصیه کرد: با توجه به اینکه به کشت  جدید برنج نزدیک هستیم برنج های کهنه که ماندگاری کمتری دارد را خریداری نکنند و به جای آن برنج جدید را با قیمت های مناسبی تهیه کنند، زیرا به طور قطع التهاب بازار به این شکل نخواهد بود.

وی گفت: به طور قطع ما در روزهای آتی شاهد تثبیت بازار و کاهش قیمت برنج خواهیم شد.

بنابراین گزارش مرکز تجارت بین الملل و پایانه صادرات برنج آمل در زمینی به مساحت بیش از 170 هزار متر مربع در شهرستان آمل ایجاد شد؛ این مرکز با بیش از  440 واحد حجره در دو فاز به بهره برداری رسید که سالانه برای حدود 700 هزارتن برنج تولیدی کشور ظرفیت نگهداری و ذخیره سازی، بسته بندی، سورتینگ، برندسازی و صادرات کیفی دارد.

هدف از ایجاد این مرکز ، ساماندهی بازار فروش و عرضه برنج، برند سازی و اطمینان خاطر برای مصرف کننده جهت خرید برنج سالم و بدون ناخالصی، جلوگیری از واردات برنج، ظرفیت سازی برای صادرات و حذف دلالان و واسطه‌ها و کاهش فاصله قیمتی بین کشاورز و مصرف کننده است./تسنیم

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.