کد خبر : 17867 / /
/

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: امروز و فردا در شمال‌غرب کشور کاهش ۶ تا ۸ درجه‌ای دما و روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری در شرق و شمال‌شرق کشور کاهش ۸ تا ۱۰ درجه‌ای دما پیش‌بینی می‌شود.

محمد اصغری، درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز در استان‌های گلستان، سمنان، خراسان شمالی، مازندران، ارتفاعات البرز مرکزی و البرز شرقی بارش داریم.

وی افزود: روز آینده سامانه بارشی در نواحی شمال‌شرق، شرق، جنوب‌شرق، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های تهران،‌البرز و سمنان فعال است و روز دوشنبه 29 فروردین در شمال‌شرق و شرق کشور و بخش‌هایی از جنوب‌شرق فعال خواهد بود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه در سه روز آینده بارش برف در ارتفاعات البرز دور از انتظار نیست، گفت: روز سه‌شنبه 30 فروردین در استان‌های خراسان رضوی و خراسان جنوبی بارش پیش‌بینی می‌شود و سامانه بارشی به تدریج از شمال‌شرق خارج خواهد شد.

اصغری اضافه کرد:‌ روز چهارشنبه 31 فروردین در اغلب نقاط کشور جوی نسبتا پایدار حاکم است و در شمال‌ غرب بارش پراکنده و وزش باد شدید موقت داریم.

وی افزود: در سه روز آینده وزش باد شدید موقت و خیزش گرد و خاک در جنوب کشور پیش‌بینی می‌شود. 

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: امروز و فردا در شمال‌غرب کشور کاهش 6 تا 8 درجه‌ای دما و روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری در شرق و شمال‌شرق کشور کاهش 8 تا 10 درجه‌ای دما پیش‌بینی می‌شود و روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری در سواحل خزر افزایش محسوس دما خواهیم داشت.

اصغری درباره وضعیت جوی پایتخت بیان کرد: آسمان تهران روز آینده نیمه ابری همراه با وزش باد گاهی باد شدید پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 20 و 9 درجه خواهد بود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد:‌ روز آینده شهر‌کرد با کمینه دمای یک‌درجه زیر صفر خنک‌ترین مرکز استان و بندرعباس با بیشینه دمای 37 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان خواهد بود./فارس

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.
آخرین اخبار