کد خبر : 17353 / /
/

امروز چهارشنبه ۱۷ فروردین ماه شاخص کل بورس با افت بیش از هفت هزار واحدی به محدوده یک میلیون و ۴۶۳ هزار واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز در حدود ۰٫۴ درصد افزایش داشت.

بورس امروز کاهش هفت هزار و ۶۷۷ واحدی را تجربه کرد و در نهایت به سطح یک میلیون و ۴۶۳ هزار واحد رسید.

افزایش شاخص کل هم‌وزن بورس

بر اساس داده‌های شرکت بورس و اوراق بهادار، امروز شاخص کل هم‌وزن ۰٫۴ درصد رشد داشت و به محدوده ۳۷۷ هزار و ۳۶۸ واحدی رسید.

معامله‌گران در این روز ۶۲۶ هزار و ۶۸۳ معامله به ارزش ۵۹  هزار و ۶۸۷ میلیارد تومان انجام دادند.

امروز نمادهای فولاد، فملی، شتران، شبندر، رمپنا، خودرو، وبملت و فخور بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشتند. همچنین نمادهای وپارس، وامید، پترول، شیران و شنفت بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس گذاشتند.

شاخص فرابورس رشد کرد

در روز چهارشنبه شاخص فرابورس با افزایش ۶۹ واحدی به محدوده ۱۹ هزار و ۸۵۰ واحد رسید. تعداد معاملات انجام شده در فرابورس نیز ۲۷۰ هزار و ۶۶۵ معامله بود.

امروز نمادهای ومهان، غصینو، سمگا، تجلی، فرابورس، توسن و شجم بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای صبا، بساما، شگویا و فزر نیز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس گذاشتند.

نمادهای فرابورس، کرمان، تجلی، سمگا، بالاس، فزر و آریا نیز لقب نمادهای پرتراکنش فرابورس را گرفتند.

آخرین قیمت ۱۱۹ نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۸۴ نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود شش هزار و ۳۲۰ میلیارد تومان رسید./تجارت‌نیوز

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.