کد خبر : 17120 / /
/

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از جزئیات اجرای طرح ترافیک در ماه رمضان خبر داد.

جزئیات اجرای طرح ترافیک در ماه رمضان چیست؟

مجتبی شفیعی صبح امروز در مرکز کنترل ترافیک معاونت حمل و نقل شهرداری تهران که در خصوص تمهیدات حمل و نقلی بازگشایی تمامی مراکز آموزشی صورت گرفته است، گفت: شهرداری تهران تمهیداتی را در این خصوص اتخاذ کرده و تا ساعت ۹ صبح امروز مترو و اتوبوس به صورت رایگان خواهد بود و در صورت تقاضای زیاد احتمال تمدید این موضوع وجود دارد.

وی همچنین اضافه کرد: از فردا (دوشنبه) طرح ترافیک ساعت ۶:۳۰ صبح آغاز و تا ساعت ۱۷ عصر ادامه خواهد داشت و این تصمیم براساس مصوبه شورای ترافیک تهران و به علت شروع ماه مبارک رمضان برگزار شده است.

به گزارش ایسنا، در ادامه شفیعی با بیان این‌که برنامه ریزی در خصوص استفاده از ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی در همه مدل‌ها انجام شده است، گفت: اما دقت داشته باشید که در سال‌های اخیر کم‌توجهی به نوسازی ناوگان سبب شده که شاهد عقب‌ماندگی باشیم و رفع عقب‌ماندگی زمانبر است، اما با استفاده از حداکثر توان ناوگان به مردم خدمت می‌کنیم به همین علت کاهش سرفاصله در مترو در دستور کار قرار دارد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان این‌که براساس تصمیم شب گذشته استفاده از وسائل حمل و نقل عمومی تا ساعت ۹ صبح امروز در شبکه مترو و بی آر تی رایگان است و اگر تقاضا بالا باشد تمدید می‌شود، گفت: جابه‌جایی ناوگان اتوبوس و تاکسی به سمت ایستگاه‌های پرمسافر و همچنین اجازه دادن به ون‌های مسافربری برای تردد در خطوط ویژه از دیگر تصمیمات جلسه ترافیکی بود.

وی با بیان این‌که مردم نیز باید به ما کمک کنند تا بتوانیم پیک ترافیک را پشت سر بگذاریم،افزود: بررسی تصاویر و مدل‌های علمی نشان داده است که امروز حدود ۳۵ درصد از طول معابر تهران نسبت به مدت مشابه روزهای قبل درگیر شده است که این دقیقا درصد سفرهای آموزشی است.

شفیعی در خصوص افزایش اتوبوس به ناوگان با بیان این‌که اتوبوسرانی همیشه به صورت تمام ظرفیت فعال بوده، ادامه داد:  تهران به ۷۵۰۰ اتوبوس احتیاج دارد اما فعلا ۲۲۰۰ دستگاه در اختیار داریم که سعی می‌کنیم با مدیریت زمان‌بندی در اعزام، این مشکلات را حل کنیم./تجارت نیوز

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.