کد خبر : 17051 / /
/

دبیرانجمن واردکنندگان برنج گفت: اگر ۲۵۰ هزار تن برنج در فروردین وارد شود، مشکلی در تامین بازار داخل نداریم.

مسیح کشاورز گفت: طی ماه‌های فروردین و اردیبهشت حداقل ۲۰۰ هزار تن برنج نیاز داریم و برای ماه رمضان پیشنهاد دادیم که ۵۰ هزار تن دیگر وارد شود.

او قیمت کنونی هر کیلو برنج هندی را ۳۰ هزار تومان و پاکستانی را ۳۱ هزار تومان اعلام کرد.

کشاورز می‌گوید: اگر ارز نیما نوسان چندانی نداشته باشد، بنابر تعهد صورت گرفته قیمت برنج تا پایان ماه مبارک رمضان نوسانی ندارد.

دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: علی رغم افزایش نرخ ارز و هزینه‌های حمل و نقل تغییری در قیمت برنج خارجی ایجاد نشده است.

بازرگانی دولتی برای تنظیم بازار از ابتدای اسفند تا ماه رمضان با نرخ مصوب در حال توزیع ۱۰۰ هزار تن برنج در قالب شبکه‌های منتخب فروشگاه‌های زنجیره ای، سازمان میادین و تعاونی‌های اداری است.

بنابر اعلام انجمن واردکنندگان برنج ۲۵۰ هزار تن برنج در فروردین باید وارد شود تا مشکلی در تامین نداشته باشیم، همچنین پیشنهاد شده که ممنوعیت واردات در فصل برداشت حذف شود تا دچار کمبود و گرانی در بازار داخل نشویم.

بررسی‌ها از سطح بازار نشان می ‌هد که قیمت کنونی هر کیلو برنج هندی ۲۵ تا ۲۷ هزار تومان، پاکستانی ۲۷ تا ۲۹ هزار تومان و تایلندی ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.