کد خبر : 16501 / /
/

احمد حسین فلاحی با اشاره به اینکه اغلب معلمان کشور در رده های ۲و ۳ قانون رتبه بندی قرار دارند، حقوق دریافتی عمده معلمان را بالای ۸میلیون تومان ارزیابی کرد.

 عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به رقم دقیق دریافتی معلمان بعد از اجرای قانون رتبه بندی گفت:  اعضای کمیسیون آموزش مجلس اعلام کردند که حداقل حقوق دریافتی معلمان بعد از رتبه بندی ۸میلیون تومان است، اما برخی افراد و جریانات در شبکه های اجتماعی این موضوع را انکار کرده و از اعداد و ارقام پایین تری خبر دادند. بعد از این شبهه افکنی ها، مجددا نشستی با معاون وزیر آموزش و پرورش برگزار شده  و ردیف های مربوطه چک شدند تا اشتباهی در این خصوص رخ ندهد.

 

فلاحی ادامه داد:  پایین ترین پرداختی ها که مربوط به معلمان رتبه یک هستند ، ۸میلیون تومان است.اما عمده معلمان کشور از میان رتبه های ۱تا ۵ در رتبه های ۲و ۳قرار دارند و تعداد اندکی نیز در رتبه های ۴ و ۵ و یا ۱ دسته بندی می شوند. بنابراین کف حقوق اکثریت معلمان بالای ۸میلیون و حدود ۱۰میلیون تومان است. معلمان رتبه ۴و ۵ نیز از ۱۰میلیون به بالا دریافتی خواهند داشت.

نماینده مردم همدان با اشاره به اینکه برای سال ۱۴۰۰، رقم ۱۷هزار میلیارد تومان  و برای سال ۱۴۰۱، عدد ۲۵هزار میلیارد تومان برای رتبه بندی تصویب شد، گفت: از سوی دیگر مجلس به دنبال تامین بدهی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان است، ضمن اینکه تغییر اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان نیز در دستور کار قرار گرفته است.

او افزود: باید به گونه ای برنامه ریزی کرد که صندوق ذخیره فرهنگیان تنها مربوط زمان بازنشستگی فرهنگیان نباشد و در  زمان اشتغال نیز خدمات لازم را به فرهنگیان ارائه کند. بدهی دولت طی سالهای گذشته به صندوق ذخیره فرهنگیان ۱۶۴۵میلیارد تومان است که برنامه ریزی برای تامین آن آغاز شده است.

فلاحی گفت: بعد از تایید لایحه رتبه بندی، قانون به وزارت آموزش  و پرورش ابلاغ  و کارگروه های لازم تشکیل می شوند تا رسما تعیین وضعیت معلمان آغاز شود. البته اجرای رتبه بندی با توجه به دامنه وسیع معلمان کشور، فرایندی زمان بر است و ممکن است، چند ماه به طول انجامد، اما مطابق قانون زمان احتساب رتبه بندی از نیمه دوم سال ۱۴۰۰ خواهد بود./اقتصادآنلاین

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.