کد خبر : 16415 / /
/

سید احسان خاندوزی گفت: به جهت تسهیل ورود ارز توسط ایرانیان مقیم خارج از کشور و یا کشور های همسایه بویژه در شرق کشور، آیین‌نامه سهل‌گیرانه‌ای با مشوق‌های بسیار بالا آماده و در کمیسیون اقتصادی دولت به تصویب رسیده است.

 سید احسان خاندوزی در  نشست  نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی ضمن تشکر از زحمات اهالی صنعت و کارآفرینی استان اظهار کرد: 1400، سالی همراه با تغییر ریاست قوه مجریه در کشور بود که ماه‌های پایانی دولت قبل و شروع به کار دولت جدید در آن رقم خورد.

وی ادامه داد: در همین ماه‌های کوتاه شروع به کار دولت نهال‌های خوبی کاشته شده و اقدامات خوش آتیه‌ای کلید خورده است؛ که امیدوارم در ماه‌های پیش رو ثمرات آن را ببینیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی بیان کرد: پیراسته شدن قوانین کسب و کار و رفع  شروط سخت گیرانه  از برنامه‌های جدی ما در ظرف چند ماه ابتدایی فعالیت دولت مردمی بوده است.

خاندوزی اظهار داشت: بعد از چندین‌سال به پیشنهاد وزارت اقتصاد، کاهش 5 درصدی مالیات شرکت های تولیدی در کشور توسط مجلس تصویب شد.

وی تصریح کرد: تمرکز یکباره و هجوم همه جانبه برای حل موضعی و موردی مسائل، به جای اینکه همزمان به ده‌ها مسئله و مشکل فکر کنیم؛ به سرعت مشکل را حل خواهد کرد.

خاندوزی  اضافه کرد: اگر برای حل یک مسئله اهتمام بورزیم و تمامی دستگاه‌های مرتبط، تمام تلاش خود برای حل یک موضوع مشخص در یک بازه زمانی مبذول دارند، قطعاً مشکلات رفع خواهند شد.

خاندوزی افزود: پاک شدن برخی از مشکلات از فهرست مسایل تکراری، امید را به کارآفرینان و تولید کنندگان باز می گرداند.

وی گفت: تجربه ای در همین چندماه به دست آوردیم و تمرکز خود را بر روی موضوع شفاف‌سازی مجوزهای کسب و کار در کشور کردیم؛ در این رابطه می‌توانیم برای حل مسائل هم نوایی ایجاد کنیم و آن روز شما معجزه تمرکز را خواهید دید./ تسنیم

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.