کد خبر : 16384 / /
/

خودروسازان بر اساس قانون جوانی جمعیت موظف شده‌اند که به برخی مادران بدون قرعه‌کشی خودرو بفروشند. دور دوم طرح خودرو برای مادران این هفته در حال اجراست. اما اختلاف قیمت کارخانه و بازار در این طرح چقدر است؟

با وجود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان بدهی و زیان انباشته و کیفیت پایین محصولات، خودروسازان همچنان به طرح‌های فروش خود ادامه دهند. حالا هم آنها بر اساس قانون جوانی جمعیت، موظف به اجرای طرحی با عنوان خودرو بدون قرعه‌کشی برای مادران شده‌اند. هفته گذشته دور نخست این طرح اجرایی شد. موعد طرح سایپا به اتمام رسیده و امروز موعد پایانی طرح ایران خودرو است.

اما شرایط ثبت‌نام خودرو برای فرزند دوم چیست؟

هر دو خودروساز، این طرح را در راستای ابلاغ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در تاریخ ۱۹ آبان ۱۴۰۰ دانسته‌اند. مادرانی که فرزند دوم آنها از این تاریخ به بعد متولد شده است مشمول طرح‌های ایران خودرو و سایپا، هستند.

آنها تاکید کرده‌اند که اگر تعداد متقاضیان مشمول در این بخشنامه، بیش از ظرفیت شرایط فروش باشد، تخصیص محصول در قالب قرعه‌کشی صورت می‌پذیرد. در غیر این صورت، همه مادران مشمول که شرایط آنها به تایید سازمان‌های ذیربط برسند، امکان واریز وجه را دارند.

در هر دو بخشنامه آمده است: اطلاعات طرح مذکور، به سازمان ثبت احوال ارسال می‌گردد، تا پس از شناسایی مادران حائز شرایط، امکان واریز وجه برای ایشان میسر شود.

قیمت‌ها در طرح ایران خودرو، قطعی و موعد تحویل محصولات ۳ ماهه است. ثبت‌نام در این طرح، از روز پنجشنبه ۱۹ اسفند آغاز می‌شود.

در بازار چند؟

به گزارش تجارت‌نیوز، حال سوال اینجاست که قیمت‌ها در طرحی که ایران خودرو در زمینه خودرو برای مادران ، تعریف کرده است، چقدر با بازار تفاوت دارد؟

با نگاهی به این تفاوت قیمت، می‌توان برآورد کرد که اگر اتفاق ویژه‌ای در بازار رخ ندهد، در زمان تحویل خودروها، رانت قابل توجهی نصیب خریداران می‌شود.

پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای

متقاضیان در هنگام ثبت‌نام در این طرح، از امکان خرید پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای برخوردارند.

قیمت کارخانه‌ای پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای، ۲۳۵ میلیون و ۵۵۸ هزار تومان تعیین شده است. این خودرو در بازار، ۳۵۹ میلیون تومان داد و ستد می‌شود.

رانا پلاس

متقاضیان همچنین می‌توانند در طرح خودرو بدون قرعه‌کشی برای مادران، رانا پلاس را خریداری کنند.

قیمت کارخانه‌ای این محصول، ۲۱۴ میلیون و ۱۱۱ هزار تومان است و این خودرو در بازار، ۲۶۹ میلیون تومان قیمت دارد.

دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک

یکی دیگر از خودروهایی که هنگام ثبت نام در این طرح فروش عرضه می‌شود، دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک است.

قیمت کارخانه‌ای این خودرو، ۳۹۷ میلیون و ۴۴۳ هزار تومان است و این خودرو در بازار، ۴۷۴ میلیون تومان قیمت دارد.

اختلاف قیمت کارخانه‌ و بازار

این ارقام، اختلاف قیمت بین کارخانه و بازار را هنگام ثبت‌نام در طرح خودرو بدون قرعه کشی برای مادران نشان می‌دهد.

فروشندگان  پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای را حدود ۱۲۳ میلیون تومان گران‌تر از کارخانه می‌فروشند.

این تفاوت برای رانا پلاس به ۵۵ میلیون تومان می‌رسد.

اختلاف قیمت در مورد دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک حدود ۷۷ میلیون تومان است.

فروش-خودرو-به-مادران-2-ایران-خودرو

فروش خودرو به مادران- ایران خودرو

آخرین اخبار درباره فروش خودروسازان را در صفحه پیش‌فروش خودرو دنبال کنید./تجارت نیوز

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.