کد خبر : 16319 / /
/

سخنگوی‌ کاخ سفید در پاسخ به سوالی درباره تضمین‌خواهی ایران از آمریکا برای عدم‌ ترک‌ دوباره توافق در صورت بازگشت به آن، ابراز امیدواری کرد تمامی دولت‌های بعدی آمریکا، چه دموکرات وچه جمهوری‌خواه، به تاثیر «مهلک» خروج از توافق پی ببرند.

به نقل از وبگاه کاخ سفید نوشت: جن ساکی سخنگوی کاخ سفید در یک‌ کنفرانس خبری در پاسخ به سوالی درباره تضمین‌خواهی ایران از آمریکا در مذاکرات وین مبنی بر این که آیا آمریکا می‌تواند طبق خواسته ایران تضمین بدهد پس از بازگشت به توافق هسته‌ای، دولت‌های بعدی این کشور از توافق هسته‌ای خارج نخواهد شد، گفت: اگر به چیزهایی که در چند سال اخیر رخ داده نگاه کنید، می‌بینید توافق هسته‌ای در اصل در دولت اوباما-بایدن تایید شد و پیش برده شد. وقتی رئیس جمهور قبلی، ترامپ از توافق خارج شد، شاهد تاثیر مهلکش بودیم، از جمله فقدان اشراف به برنامه‌شان [برنامه هسته‌ای ایران]؛ آن‌ها پیش‌رفت زیادی به سمت دست‌یابی به یک سلاح هسته‌ای داشته‌اند.

ساکی ادامه داد: بنابراین، امیدوار باشیم تمامی دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان پی ببرند این اقدام چه اشتباهی بوده است و اگر ما به توافق بازگردیم، چیزی که به آن نزدیکیم، اگرچه همیشه جزئیات آخری وجود دارند که باید رویشان کار کنیم، پیامی که به جهان می‌فرستیم این‌ خواهد بود که این اقدام نه تنها در برگیرنده منافع جهانی است، بلکه در راستای منافع ملی آمریکاست، فارغ از این که چه کسی در کاخ سفید باشد.

اظهارات سخنگوی‌کاخ سفید هم‌زمان با برگزاری دور هشتم مذاکرات وین مطرح می‌شود.

به گفته طرفین مذاکرات، پیش‌رفت‌های زیادی در روند مذاکرات انجام شده است اما برخی مسائل هنوز نیازمند تصمیم‌گیری‌های نهایی‌اند./ایسنا

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.