کد خبر : 16277 / /
/

فروش فوری سایپا ویژه اعیاد شعبانیه از ۱۶ اسفند با عرضه ۵ محصول آغاز شد.دور دوم طرح خودرو بدون قرعه‌کشی برای مادران این هفته اجرا می‌شود. اما اختلاف قیمت کارخانه و بازار در این طرح چقدر است؟

فروش فوری سایپا ویژه اسفند آغاز از دوشنبه آغاز می شود. سایپا این محصولات را به صورت فروش فوری در سایت خود می گذارد. شرکت سایپا جزئیات کاملی از این طرح جدید خود منتشر کرد.این طرح جذاب سایپا را دنبال نمایید.  سایپا  فروش با تحویل سریع دارد

آخرین فرصت استفاده از یارانه خودرویی سایپا 

سایپا طرح فروش فوق العاده را از ۱۶ اسفند به مناسبت اعیاد شعبانیه با عرضه ۵محصول آغاز کرد. در این مرحله ۵ خودرو شاهین، ساینا، کوییک، تیبا۲ و سایپا وانت عرضه شده‌است. این طرح به مدت دو روز و به صورت شبانه روزی ادامه خواهد داشت و محدودیت ها پیشین به قوت خود باقی است:

متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت فروش سایپا به نشانی saipa.iranecar.com و وارد شدن به پنل کاربری در این طرح شرکت کنند.

موعد تحویل خودروها ۹۰ روزه و با قیمت قطعی خواهد بود

ایران خودرو و سایپا بر اساس قانون جوانی جمعیت موظف شده‌اند که به برخی مادران بدون قرعه‌کشی خودرو بفروشند. دور دوم طرح خودرو بدون قرعه‌کشی برای مادران این هفته اجرا می‌شود. اما اختلاف قیمت کارخانه و بازار در این طرح چقدر است؟

با وجود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان بدهی و زیان انباشته و کیفیت پایین محصولات، خودروسازان همچنان به طرح‌های فروش خود ادامه دهند. حالا هم آنها بر اساس قانون جوانی جمعیت، موظف به اجرای طرحی با عنوان خودرو بدون قرعه‌کشی برای مادران شده‌اند. هفته گذشته دور نخست این طرح اجرایی شد. پنجشنبه ۱۹ اسفند نیز دور دوم آن کلید می‌خورد.

سایپا

شرایط ثبت‌نام خودرو برای فرزند دوم

هر دو خودروساز، این طرح را در راستای ابلاغ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در تاریخ ۱۹ آبان ۱۴۰۰ دانسته‌اند. مادرانی که فرزند دوم آنها از این تاریخ به بعد متولد شده است مشمول طرح‌های ایران خودرو و سایپا، هستند.

آنها تاکید کرده‌اند که اگر تعداد متقاضیان مشمول در این بخشنامه، بیش از ظرفیت شرایط فروش باشد، تخصیص محصول در قالب قرعه‌کشی صورت می‌پذیرد. در غیر این صورت، همه مادران مشمول که شرایط آنها به تایید سازمان‌های ذیربط برسند، امکان واریز وجه را دارند.

در هر دو بخشنامه آمده است: اطلاعات طرح مذکور، به سازمان ثبت احوال ارسال می‌گردد، تا پس از شناسایی مادران حائز شرایط، امکان واریز وجه برای ایشان میسر شود.

طرح سایپا، از دیروز آغاز شده است و به دو مدت دو روز به صورت ۲۴ ساعته ادامه دارد. موعد تحویل محصولات نیز ۹۰ روزه تعیین شده است.

قیمت‌ها در طرح ایران خودرو، نیز قطعی و موعد تحویل محصولات ۳ ماهه است. ثبت‌نام در این طرح، از روز پنجشنبه ۱۹ اسفند آغاز می‌شود.

در بازار چند؟

حال سوال اینجاست که قیمت‌ها در طرح‌های فروش ایران خودرو و ساپیا به مادران، چقدر با بازار تفاوت دارد؟

با نگاهی به این تفاوت قیمت، می‌توان برآورد کرد که اگر اتفاق ویژه‌ای در بازار رخ ندهد، در زمان تحویل خودروها، رانت قابل توجهی نصیب خریداران می‌شود.

ایران خودرو

پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای

متقاضیان در هنگام ثبت‌نام در این طرح، از امکان خرید پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای برخوردارند.

قیمت کارخانه‌ای پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای، ۲۳۵ میلیون و ۵۵۸ هزار تومان تعیین شده است. این خودرو در بازار، ۳۵۵ میلیون تومان داد و ستد می‌شود.

رانا پلاس

یکی دیگر از خودروهایی که نام آن در طرح خودرو بدون قرعه‌کشی برای مادران دیده می‌شود، رانا پلاس است.

قیمت کارخانه‌ای این محصول، ۲۱۴ میلیون و ۱۱۱ هزار تومان است و این خودرو در بازار، ۲۶۸ میلیون تومان قیمت دارد.

دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک

یکی دیگر از خودروهایی که هنگام ثبت نام در این طرح فروش عرضه می‌شود، دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک است.

قیمت کارخانه‌ای این خودرو، ۳۹۷ میلیون و ۴۴۳ هزار تومان است و این خودرو در بازار، ۴۷۳ میلیون تومان قیمت دارد.

اختلاف قیمت کارخانه‌ و بازار

این ارقام، اختلاف قیمت بین کارخانه و بازار را هنگام ثبت‌نام در طرح خودرو بدون قرعه کشی برای مادران نشان می‌دهد.

فروشندگان پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای را حدود ۱۱۹ میلیون تومان گران‌تر از کارخانه می‌فروشند.

این تفاوت برای رانا پلاس به ۵۴ میلیون تومان می‌رسد.

اختلاف قیمت در مورد دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک حدود ۷۶ میلیون تومان است.

ایران خودرو

فروش خودرو به مادران- ایران خودرو

سایپا

شاهین.جی

شاهینG یکی از گزینه‌هایی است که در این دور از ثبت‌نام برای پیش فروش سایپا، عرضه می‌شود.

قیمت کارخانه‌ای این خودرو، ۳۴۳ میلیون و ۷۹۳ هزار تومان و نرخ این خودرو در بازار، حدود ۳۴۰ میلیون تومان است.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.