کد خبر : 16080 / /
/

رئیس پلیس بین‌الملل از بازداشت یکی دیگر از متهمان پرونده ۴۰۰ میلیون دلاری خبر داد.

رئیس پلیس بین‌الملل از بازداشت یکی دیگر از متهمان پرونده ۴۰۰ میلیون دلاری خبر داد.

به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار هادی شیرزاد رئیس پلیس بین‌الملل ناجا، اظهار کرد: براساس دستور مقامات قضائی، یکی دیگر از متهمان پرونده کلاهبرداری ۴۰۰ میلیون دلاری که به همراه ۱۵ نفر دیگر، با تشکیل شرکت‌های صوری متعدد با استفاده از جعل اسناد و ادعای فعالیت در زمینه واردات کالا تحت پیگرد قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: در پی تحقیقات صورت گرفته، مشخص شد، متهم به یکی از کشورهای منطقه متواری شده که پلیس بین‌الملل‌ با استفاده از ظرفیت‌های سازمان اینترپل و هماهنگی‌های لازم با مراجع مربوطه داخلی و خارجی، علیه وی اعلان قرمز صادر و متعاقباً متهم را در کشور محل اختفاء ردیابی و مورد شناسایی قرار داد.

سردار شیرزاد خاطر نشان کرد: هم زمان با پیگیری پرونده متهم از کشورهای محل تردد، اعلان قرمز صادره علیه وی به مراجع مختلف از جمله پلیس مهاجرت و گذرنامه ارسال شد تا در صورت عدم همکاری کشورهای مورد نظر و هنگام تردد احتمالی، در مرزهای رسمی کشور بازداشت شود.

رئیس پلیس بین الملل ضمن اشاره به تلاش ماموران اینترپل تهران در ردیابی این متهم و همچنین انعکاس تحت تعقیب بودن وی به مرزهای ورودی کشور اظهار کرد: با همکاری پلیس مهاجرت و گذرنامه، متهم هنگام ورود به کشور در یکی از فرودگاه های بین‌المللی کشور بازداشت و برای ادامه روند رسیدگی به پرونده، تحویل مراجع قضائی شد.

خبرآنلاین

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.