کد خبر : 15368 / /
/

وزیر نیرو گفت: در حال حاضر هیچ کنتور هوشمندی برای مشترکان خانگی نصب نشده است و فروش اقساطی کنتورهای هوشمند از مهر آغاز می‌شود.

علی اکبر محرابیان افزود: تا مهر سال آینده هیچ اقساطی از مشترکان خانگی برای کنتورهای هوشمند دریافت نمی‌شود.

از سال ۱۳۸۹ طرحی به نام فهام مطرح شد، در این طرح قرار بود تمامی مشترکان برق به کنتورهای هوشمند متصل شوند؛ اما به دلایل مختلف از قبیل نبود دانش فنی و سرمایه، این موضوع به تاخیر افتاد.

طبق گفته وزیر نیرو قرار شد کنتورهای هوشمند مشترکان خانگی نصب و به صورت اقساطی هزینه آن دریافت شود.

هادی مدقق، مدیرکل دفتر هوشمندسازی و فناوری‌های نوین توانیر پیشتر گفته بود: بیش از ۳۷ میلیون مشترک داریم که یک میلیون مشترک بزرگ کنتور هوشمند گرفته‌اند. افراد علاقه‌مند می‌توانند درخواست خرید خود را اعلام کنند و شرکت توزیع آن را نصب خواهد کرد. این کار از مشترکان پر مصرف که حدود ۴.۵ میلیون هستند، شروع شده است.

از مجموع ۳۷ میلیون مشترک برق، ۳۰ میلیون مشترک خانگی، پنج میلیون مشترک تجاری، یک میلیون و ۲۰۰ هزار مشترک عمومی اداری، ۴۰۰ هزار مشترک بخش صنعتی و ۴۰۰ هزار مشترک در بخش کشاورزی هستند که همگی باید تا سه سال آینده، مجهز به کنتورهای هوشمند شوند./باشگاه خبرنگاران

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.