کد خبر : 14937 / /
/

هدف از عرضه محصولات اساسی در این سامانه کوتاه کردن دست دلالان از بازار و رسیدن آسان کالاهای اساسی به دست مصرف کنندگان عنوان شد.

اوایل آبان ماه سال جاری بود که خبر توزیع کالاهای اساسی در بستر اینترنت برای کنترل قیمت‌ها داده شد، اما چگونگی تهیه این کالاهای اساسی چیست؟

آنطور که روزنامه ایران گزارش داده، سامانه بازرگام، یک سامانه اینترنتی است که  تا قبل از این، فروش اینترنتی میوه و محصولات کشاورزی را انجام می‌داد و حالا در آن کالاهای اساسی از جمله مرغ منجمد، تخم مرغ، شکر، روغن و برنج را با قیمت مصوب دولت عرضه می‌شود. خرید از سامانه بازرگام، اینترنتی است و آن گونه که مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران خبر داده، این سامانه فعلاً در چند شهر تهران، کرج، اصفهان، شیراز، یزد، رشت، مشهد، کرمان و تبریز فعال است.

چه محصولاتی و با چه قیمتی در بازرگام عرضه می‌شوند؟

اکنون برخی کالاهای اساسی سفره خانوار در این سامانه عرضه می‌شود به طوری که مرغ، برنج، خامه، پنیر، ماست، شیر، روغن، تخم مرغ، شکر، ماکارونی در آن به فروش می‌رسند.

هر کیلو برنج ایرانی شیرودی با قیمت ۴۲ هزار تومان، فجر ۳۲ هزار تومان، برنج هندی ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان، پاکستانی ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان، تایلندی ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان، هر کیلو سیب زمینی ۹ هزار و ۸۰۰ تومان، قیمت شانه ۳۰ عددی تخم مرغ  ۴۳ هزار تومان، پنیر ۴۰۰ گرمی (با تخفیف یک هزار و ۵۰۰ تومانی) ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان، خامه تنظیم بازاری (با ۶ هزار و ۵۰۰ تومان تخفیف) ۷ هزار و ۵۰۰ تومان، روغن آفتابگردان نیمه جامد ۷۲ هزار و ۸۰۰ تومان، روغن مایع آفتابگردان به ترتیب ۲۲ هزار و ۷۰۰ و ۱۴ هزار تومان، روغن مایع سرخ کردنی به ترتیب ۲۳ هزار و ۹۰۰، ۱۴ هزار و ۳۰۰ و ۲۱ هزار و ۶۰۰ تومان، بسته یک کیلوگرمی شکر ۱۵ هزار تومان، شیر تتراپک پرچرب (با هزار تومان تخفیف) ۱۶ هزار تومان، پک ۶ عددی شیر تتراپک کوچک (با ۷ هزار و ۲۰۰ تومان تخفیف) ۲۲ هزار و ۸۰۰ تومان، شیر کم چرب لیتری تتراپک (با هزار تومان تخفیف) ۱۶ هزار تومان، دبه ۵/۲ کیلوگرمی ماست پرچرب دامداران (با تخفیف ۴ هزار و ۶۰۰ تومانی) ۳۳ هزار تومان، دبه ۵/۲ کیلوگرمی ماست کم چرب با تخفیف ۶۰۰ تومانی ۳۰ هزار تومان و ۵ کیلومرغ منجمد به قیمت ۱۰۰ هزار تومان، ماکارونی ۷۰۰ گرمی ۷ هزار و ۸۰۰ تومان، کره حیوانی ۵۰ گرم ۵ هزار تومان به فروش می‌رسد.

قیمت گوشت قرمز در سامانه بازرگام

گوشت قرمز آخرین محصول از کالاهای اساسی است که پنجشنبه هفته گذشته عرضه آن در سامانه بازرگام شروع شد. به‌طوری که هم‌اکنون قیمت هرکیلوگرم راسته گوساله منجمد ۱۱۰ هزار تومان، راسته گوسفندی منجمد هر کیلوگرم ۱۱۰ هزار تومان، ران گوسفندی منجمد هر کیلوگرم ۱۱۵ هزار تومان، سردست گوساله منجمد هر کیلوگرم ۱۰۷ هزار تومان، سردست گوسفند منجمد هر کیلوگرم ۱۰۸ هزار تومان، ران گوساله منجمد هر کیلوگرم ۱۱۲ هزار تومان، قلوه‌گاه گوساله منجمد هر کیلوگرم ۶۵ هزار تومان، قلوه‌گاه گوسفندی منجمد هر کیلوگرم ۷۵ هزارتومان، گردن گوساله منجمد هر کیلوگرم ۱۰۵ هزار تومان و گردن گوسفند منجمد هر کیلوگرم ۱۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

قیمت‌های بازرگام فرقی با قیمت‌های بازار آزاد هم دارند؟

برای بسیاری از مردم این سؤال مطرح است که خرید محصولات در بازرگام تفاوتی با خرید این محصولات در خرده فروشی‌ها یا فروشگاه‌های آنلاین دارد یا خیر؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت که با نوسانات مختلف بازار در برخی از روزها قیمت محصولات بازرگام تغییری نمی‌کند.

بررسی قیمت‌های سامانه بازرگام با فروشگاه‌های زنجیره‌ای از جمله افق کوروش، رفاه، شهروند، جانبو و دیجی کالا نشان می‌دهد قیمت اغلب محصولات ارائه شده در این سامانه به مراتب پایین‌تر از قیمت همین کالاها در این فروشگاه‌هاست.

نشانی سایت بازرگام

نشانی سامانه بازرگام برای شهرهای مختلف متفاوت است. افراد برای خرید از سامانه بازرگام در تهران می‌توانند به نشانی www.bazargam.com مراجعه کنند اما نشانی این سامانه برای شهرهای دیگر متفاوت است.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.