کد خبر : 14671 / /
/

خبر حمله روسیه به اوکراین قیمت طلا را تقویت کرد. این خبر برای بازار سکه علامت صعودی است و می تواند موجب نوسان قیمت سکه به سمت بالا باشد.

اکو ایران، دیشب در بازار داخلی شایعه شده بود که ممکن است روسیه به اوکراین حمله کند. برخی معامله گران به صحبت های جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید اشاره می کردند که عنوان کرده بود،‌ به احتمال زیاد پوتین دستور حمله به اوکراین را خواهد داد.

در صورتی که چنین اتفاقی رخ دهد،‌ بهای اونس طلا در بازارهای جهانی می تواند در مسیر صعود قوی قرار بگیرد و به دنبال این رویداد،‌ این احتمال وجود دارد که بهای سکه در بازار داخلی نیز دچار شوک قیمتی شود و به سرعت به بالای مرز ۱۲ میلیونی و مقاومت ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی بازگردد.

دیشب از یک سو بهای اونس طلا در بازارهای جهانی بالا می رفت و از سوی دیگر در بازار پشت خطی سکه،‌ فعالیت خریداران بیشتر می شد. بهای اونس طلا بعدازظهر دیروز نه تنها به زیر مرز حیاتی هزار و ۸۰۰ دلاری رفته بود که در مقطعی از روز تا محدوده هزار و ۷۹۰ دلار افت کرد. با این حال خبر مربوط به افزایش احتمال حمله روسیه به اوکراین کافی بود که اونس طلا حتی به بالای محدوده هزار و ۸۱۰ دلار نفوذ کند.

در کنار افزایش بهای اونس طلا، دیروز روند نزولی دلار متوقف شد و معامله گران ارزی توانستند بهای اسکناس آمریکایی را به بالای محدوده ۲۶ هزار و ۸۰۰ تومان بازگردانند. این اتفاق نیز در صعودی شدن انتظارات معامله گران سکه تاثیر محسوسی داشت.در صورت ادامه روند شب گذشته می توان انتظار داشت که امروز سکه در مقاطعی بالای مرز ۱۲ میلیون تومان قرار بگیرد.

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.