کد خبر : 14569 / /
/

به دستو رئیس جمهوری قرار است مسئولان هر استان درباره محدودیت‌های کرونایی تصمیم بگیرند. حالا در اولین قدم استاندار تهران آخرین مصوبات کرونایی تهران را اعلام کرده است.

مصوبات کرونایی استان تهران شامل چهار بند کلی است که در آن بر استفاده از ماسک در مراکز تجمع تاکید شده و به مراکز واکسیناسیون اعلام شده که نباید تعطیل شوند.

در این خبر آمده:

۱-مراکز تجمع، مرکز شیوع ویروس هستند مانند مترو، اتوبوس، بی آر تی و بازار و همه باید با ماسک وارد آنها شوند و به افراد فاقد ماسک اجازه ورود و تردد داده نشود.

۲-در مورد برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن تا آخر امشب یا حداکثر تا صبح فردا یکشنبه اطلاع رسانی می‌شود.

۳-تا انتهای بهمن هیچ یک از مراکز تجمیعی واکسیناسیون نباید تعطیل شود و همه با قدرت به کار خود ادامه دهند.

۴-در مورد اعتکاف نیز در شهرهای قرمز ممنوعیت برگزاری و در شهرهای نارنجی و زرد تا حدود ۲۰ درصد اجازه برگزاری داده می‌شود.

تکلیف مدارس و دانشگاه‌ها چه می‌شود؟

این موارد در حالی است که ساعتی قبل مینو محرز، عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهاد دورکاری ادارات و مدارس را داده است.

محرز گفته پیش‌بینی ما این بود که تا دو هفته دیگر به پیک وحشتناک امیکرون برسیم اما این روند خیلی سریع در حال طی شدن است. برای همین باید برخی محدودیت‌ها برگردد.

این عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفته: باید از هر گونه تجمعی جلوگیری شود، محدودیت‌ها افرایش یابد، دورکاری‌ها مجددا اعمال شوند و با توجه به بالا رفتن سرعت شیوع این سویه مدارس و دانشگاه‌ها فعلا به صورت مجازی به فعالیت خود ادامه دهند تا ببینیم اوضاع چگونه پیش می‌رود.

اما در مصوبه کرونایی تهران به تعطیلی ادارات و آموزش مجازی دانشگاه‌ها و مدارس اشاره‌ای نشده است.

البته روز گذشته هم وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: «سویه امیکرون خطر چندانی برای دانش‌آموزان ندارد.» او گفته: «واقعیت این است که سویه امیکرون خطر آنچنانی ندارد و به صورت سرماخوردگی است و به همین دلیل امروز در جهان هیچ کشوری مدارس خود را با شیوع این سویه تعطیل نکرده است. مدارس آخرین مکانیاست  که تعطیل می شود و به عنوان نخستین نیز باید بازگشایی شوند در نتیجه انتظار ما این است که دوستان در حوزه های دیگر با توجه به ضرورت بازگَشایی مدارس برای دانش آموزان این موضوع را بررسی و پی گیری کنند.»

یعنی نه تنها بر تعطیلی و آموزش مجازی تاکید نشده که اعلام شده این سویه جدید برای دانش‌آموزان بی‌خطر است.

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.