کد خبر : 13425 / /
/

این مقاله پیشینه مفیدی را در مورد وب ارائه می‌کند - چگونه به وجود آمد، فناوری‌های استاندارد طراحی وب سایت چیست، چگونه با هم کار می‌کنند، چرا «توسعه‌دهنده وب» شغلی عالی برای انتخاب است، و انواع بهترین شیوه‌ها را که از طریق آن‌ها یاد خواهید گرفت. دوره.

تاریخچه مختصر وب

ما این را بسیار مختصر خواهیم کرد، زیرا حساب‌های (بیشتر) دقیق‌تری از تاریخچه وب وجود دارد که بعداً به آنها پیوند خواهیم داد (همچنین سعی کنید "تاریخچه وب" را در موتور جستجوی مورد علاقه خود جستجو کنید و ببینید اگر به جزئیات بیشتر علاقه دارید، چه چیزی دریافت می کنید.)

در اواخر دهه 1960، ارتش ایالات متحده یک شبکه ارتباطی به نام ARPANET ایجاد کرد. این را می توان پیشروی وب در نظر گرفت، زیرا روی سوئیچینگ بسته کار می کرد و اولین اجرای مجموعه پروتکل TCP/IP را به نمایش گذاشت. این دو فناوری اساس زیرساختی را تشکیل می دهند که اینترنت بر روی آن ساخته شده است.

در سال 1980، تیم برنرز لی (که اغلب به عنوان TimBL شناخته می شود) یک برنامه نوت بوک به نام ENQUIRE نوشت که مفهوم پیوند بین گره های مختلف را نشان می داد. آشنا بنظر رسیدن؟

به سرعت به سال 1989 رسید، و TimBL مدیریت اطلاعات: یک پیشنهاد و ابرمتن را در CERN نوشت. این دو نشریه با هم پیش زمینه ای را برای نحوه کار وب فراهم کردند. آنها مقدار زیادی سود دریافت کردند، به اندازه ای که رؤسای TimBL را متقاعد کنند که به او اجازه دهند تا یک سیستم فرامتن جهانی ایجاد کند.

در اواخر سال 1990، TimBL تمام موارد مورد نیاز برای اجرای اولین نسخه وب را ایجاد کرد - HTTP، HTML، اولین مرورگر وب، که WorldWideWeb نام داشت، یک سرور HTTP، و برخی از صفحات وب برای مشاهده.

در چند سال بعد، وب منفجر شد و مرورگرهای متعددی منتشر شد، هزاران وب سرور راه اندازی شد و میلیون ها صفحه وب ایجاد شد. خوب، این خلاصه ای بسیار ساده از آنچه اتفاق افتاد است، اما ما به شما قول یک خلاصه کوتاه را دادیم.

آخرین اطلاعات مهمی که باید به اشتراک بگذاریم این است که در سال 1994، TimBL کنسرسیوم جهانی وب (W3C) را تأسیس کرد، سازمانی که نمایندگان بسیاری از شرکت‌های فناوری مختلف را گرد هم می‌آورد تا در ایجاد مشخصات فناوری وب با یکدیگر همکاری کنند. پس از آن فناوری‌های دیگری مانند CSS و جاوا اسکریپت دنبال شدند و وب بیشتر شبیه به وب‌هایی شد که امروزه می‌شناسیم.

استانداردهای وب

استانداردهای وب فناوری هایی هستند که ما برای ساخت وب سایت از آنها استفاده می کنیم. این استانداردها به عنوان اسناد فنی طولانی به نام مشخصات وجود دارند که دقیقاً نحوه عملکرد فناوری را توضیح می دهد. این اسناد برای یادگیری نحوه استفاده از فناوری‌هایی که توضیح می‌دهند چندان مفید نیستند (به همین دلیل است که ما سایت‌هایی مانند MDN Web Docs داریم)، ​​اما در عوض در نظر گرفته شده‌اند تا توسط مهندسان نرم‌افزار برای پیاده‌سازی این فناوری‌ها (معمولاً در مرورگرهای وب) استفاده شوند.

به عنوان مثال، استاندارد زندگی HTML دقیقاً چگونگی پیاده‌سازی HTML (همه عناصر HTML و APIهای مرتبط با آنها و سایر فناوری‌های اطراف) را توضیح می‌دهد.

استانداردهای وب توسط سازمان‌های استاندارد ایجاد می‌شوند - موسساتی که گروه‌هایی از افراد را از شرکت‌های فناوری مختلف دعوت می‌کنند تا گرد هم آیند و در مورد اینکه چگونه فناوری‌ها باید به بهترین نحو کار کنند تا همه موارد استفاده از آن‌ها انجام شود، به توافق برسند. W3C شناخته شده ترین بدنه استانداردهای وب است، اما موارد دیگری مانند WHATWG (که استانداردهای زندگی برای زبان HTML را حفظ می کند)، ECMA (که استاندارد ECMAScript را منتشر می کند، که جاوا اسکریپت بر اساس آن است)، Khronos (که منتشر می کند) وجود دارد. فناوری های گرافیک سه بعدی مانند WebGL و غیره.

سئو وب سایت

استانداردهای "باز".

یکی از جنبه‌های کلیدی استانداردهای وب، که TimBL و W3C از ابتدا روی آن توافق کردند، این است که وب (و فناوری‌های وب) باید هم برای مشارکت و هم استفاده از آن آزاد باشد و تحت تأثیر پتنت/مجوز قرار نگیرد. بنابراین هر کسی می‌تواند کدی را برای ساخت یک وب‌سایت به صورت رایگان بنویسد و هر کسی می‌تواند در فرآیند ایجاد استانداردها، جایی که مشخصات نوشته شده است، مشارکت کند.

از آنجایی که فناوری‌های وب به صورت آشکار و با همکاری شرکت‌های مختلف ایجاد می‌شوند، به این معنی است که هیچ شرکتی نمی‌تواند آنها را کنترل کند، که واقعاً چیز خوبی است. شما نمی خواهید که یک شرکت به طور ناگهانی تصمیم بگیرد که کل وب را پشت یک دیوار پرداخت قرار دهد، یا نسخه جدیدی از HTML را منتشر کند که همه برای ادامه ساختن وب سایت ها مجبور به خرید آن هستند، یا بدتر از آن، فقط تصمیم بگیرند که دیگر علاقه ای به آن ندارند. و فقط خاموشش کن

این به وب اجازه می دهد تا یک منبع عمومی آزادانه در دسترس باقی بماند.

وب را نشکن

عبارت دیگری که در مورد استانداردهای وب باز می شنوید این است که "وب را نشکنید" - ایده این است که هر فناوری وب جدیدی که معرفی می شود باید با آنچه قبل از آن بوده سازگار باشد (یعنی وب سایت های قدیمی همچنان به کار خود ادامه می دهند. ) و سازگار با فوروارد (فناوری های آینده به نوبه خود با آنچه در حال حاضر داریم سازگار خواهند بود). همانطور که مطالب آموزشی ارائه شده در اینجا را مرور می کنید، شروع به یادگیری نحوه انجام این کار با طراحی و اجرای بسیار هوشمندانه خواهید کرد.

توسعه دهنده وب بودن خوب است

اگر به دنبال شغل هستید، صنعت وب بازار بسیار جذابی برای ورود به آن است. انتشارات اخیر آمار و ارقام نشان می دهد که در حال حاضر حدود 19 میلیون توسعه دهنده وب در جهان وجود دارد و این رقم در دهه آینده بیش از دو برابر خواهد شد. و در عین حال، کمبود مهارت در صنعت وجود دارد - پس چه زمانی بهتر برای یادگیری توسعه وب؟

با این حال، همه چیز سرگرم کننده و بازی نیست - ساختن وب سایت پیشنهادی پیچیده تر از گذشته است، و شما باید برای مطالعه همه فن آوری های مختلف، همه تکنیک ها و بهترین ها زمان بگذارید. روش هایی که باید بدانید و همه الگوهای معمولی که از شما خواسته می شود اجرا کنید. چند ماه طول می‌کشد تا واقعاً وارد آن شوید، و سپس باید به یادگیری ادامه دهید تا دانش شما با تمام ابزارها و ویژگی‌های جدیدی که در پلتفرم وب ظاهر می‌شوند، به‌روز بماند، و به تمرین و اصلاح هنر خود ادامه دهید.

تنها ثابت تغییر است.

آیا این صدا سخت است؟ نگران نباشید - هدف ما این است که همه چیزهایی را که برای شروع نیاز دارید به شما ارائه دهیم و همه چیز آسان تر خواهد شد. هنگامی که تغییرات مداوم و عدم اطمینان وب را پذیرفتید، شروع به لذت بردن از خود خواهید کرد. به عنوان بخشی از جامعه وب، شما یک وب کامل از مخاطبین و مطالب مفید برای کمک به شما خواهید داشت و از امکانات خلاقانه ای که به ارمغان می آورد لذت خواهید برد.

شما اکنون یک خلاق دیجیتال هستید. از تجربه و پتانسیل کسب درآمد لذت ببرید.

طراحی سایت خلاقانه

مروری بر فناوری های مدرن وب

اگر می‌خواهید یک توسعه‌دهنده وب پیشرو باشید، تعدادی فناوری وجود دارد که باید یاد بگیرید. در این قسمت به شرح مختصر آنها می پردازیم. برای توضیح بیشتر درباره نحوه کار برخی از آنها با هم، مقاله ما را بخوانید که وب چگونه کار می کند.

مرورگرها

احتمالاً در همین لحظه در حال خواندن این کلمات در یک مرورگر وب هستید (مگر اینکه آن را چاپ کرده باشید یا از فناوری کمکی مانند صفحه‌خوان برای خواندن آن برای شما استفاده کنید). مرورگرهای وب نرم افزارهایی هستند که مردم برای مصرف وب از آن استفاده می کنند و شامل فایرفاکس، کروم، اپرا، سافاری و اج می شوند.

HTTP

پروتکل انتقال ابرمتن یا HTTP یک پروتکل پیام رسانی است که به مرورگرهای وب اجازه می دهد تا با سرورهای وب (محل ذخیره وب سایت ها) ارتباط برقرار کنند. یک مکالمه معمولی چیزی شبیه به این است

"سلام وب سرور. آیا می توانید فایل هایی را که برای رندر bbc.co.uk نیاز دارم به من بدهید"؟

"مطمئناً مرورگر وب - در اینجا شما بروید"

[فایل ها را بارگیری می کند و صفحه وب را رندر می کند]

نحو واقعی برای پیام های HTTP (به نام درخواست ها و پاسخ ها) قابل خواندن توسط انسان نیست، اما این ایده اولیه را به شما می دهد.

HTML، CSS و جاوا اسکریپت

HTML، CSS و جاوا اسکریپت سه فناوری اصلی هستند که برای ساختن یک وب سایت استفاده می کنید:

زبان نشانه گذاری فرامتن یا HTML یک زبان نشانه گذاری است که از عناصر مختلفی تشکیل شده است و در بهینه سازی سایت بسیار اثر گذار میباشد که می توانید محتوا را در آن بپیچید (علامت گذاری کنید) تا به آن معنا (معناشناسی) و ساختار بدهید. HTML ساده به شکل زیر است:

<h1>این یک عنوان سطح بالا است</h1>

<p>این یک پاراگراف از متن است.</p> 

اگر ما یک قیاس خانه سازی را اتخاذ کنیم، HTML مانند پایه ها و دیوارهای خانه خواهد بود که به آن ساختار می دهد و آن را در کنار هم نگه می دارد.

برگه‌های سبک آبشاری (CSS) یک زبان مبتنی بر قانون است که برای اعمال سبک‌ها در HTML شما استفاده می‌شود، به‌عنوان مثال تنظیم کردن متن و رنگ‌های پس‌زمینه، افزودن حاشیه‌ها، متحرک کردن چیزها، یا چیدمان صفحه به روشی خاص. به عنوان یک مثال ساده، کد زیر پاراگراف HTML ما را قرمز می کند:

پ  {

  رنگ: قرمز؛

}

ساخت سایت

در قیاس خانه، CSS مانند رنگ، کاغذ دیواری، فرش ها و نقاشی هایی است که برای زیبا جلوه دادن خانه استفاده می کنید.

جاوا اسکریپت زبان برنامه نویسی است که ما برای افزودن تعامل به وب سایت ها از تغییر سبک پویا گرفته تا دریافت به روز رسانی از سرور و گرافیک های پیچیده سه بعدی استفاده می کنیم. جاوا اسکریپت ساده زیر یک مرجع به پاراگراف ما را در حافظه ذخیره می کند و متن داخل آن را تغییر می دهد:

اجازه دهید pElem = document.querySelector('p');

pElem.textContent = 'ما متن را تغییر دادیم!';

در قیاس خانه، جاوا اسکریپت مانند اجاق گاز، تلویزیون، مایکروویو یا سشوار است - چیزهایی که به خانه شما عملکرد مفیدی می دهند.

ابزار

هنگامی که فن آوری های خام را که می توان برای ساخت صفحات وب استفاده کرد (مانند HTML، CSS و جاوا اسکریپت) یاد گرفتید، به زودی با ابزارهای مختلفی روبرو خواهید شد که می توانند برای آسان تر کردن کار شما استفاده شوند. کارآمد. مثالها عبارتند از:

ابزارهای توسعه دهنده در مرورگرهای مدرن که می توانند برای اشکال زدایی کد شما استفاده شوند.

ابزارهای آزمایشی که می‌توانند برای اجرای آزمایش‌ها مورد استفاده قرار گیرند تا نشان دهند آیا کد شما همانطور که می‌خواهید رفتار می‌کند یا خیر.

کتابخانه ها و چارچوب های ساخته شده بر روی جاوا اسکریپت که به شما امکان می دهد انواع خاصی از وب سایت ها را بسیار سریعتر و موثرتر بسازید.

به اصطلاح "Linters" که مجموعه‌ای از قوانین را می‌گیرد، به کد شما نگاه می‌کند و مکان‌هایی را که قوانین را به درستی رعایت نکرده‌اید برجسته می‌کند.

Minifiers، که تمام فضای خالی فایل های کد شما را حذف می کنند تا آن ها کوچکتر شوند و بنابراین سریعتر از سرور دانلود شوند.

طراحی سایت فروشگاهی

زبان ها و فریم ورک های سمت سرور

HTML، CSS، و جاوا اسکریپت زبان های جلویی (یا سمت کلاینت) هستند، به این معنیآنها توسط مرورگر اجرا می شوند تا یک وب سایت فرانت اند تولید کنند که کاربران شما بتوانند از آن استفاده کنند.

کلاس دیگری از زبان ها به نام زبان های پشتیبان (یا سمت سرور) وجود دارد، به این معنی که قبل از اینکه نتیجه برای نمایش به مرورگر ارسال شود، روی سرور اجرا می شوند. یک استفاده معمولی برای یک زبان سمت سرور در طراحی سایت اختصاصی این است که برخی از داده ها را از یک پایگاه داده و تولید مقداری HTML برای حاوی داده ها، قبل از ارسال HTML به مرورگر برای نمایش آن به کاربر است.

به عنوان مثال زبان های سمت سرور عبارتند از ASP.NET، Python، PHP و NodeJS.

 

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.