کد خبر : 13317 / /
/

نائب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ با بیان این که دولت باید سناریوهای خود را برای حذف ارز ۴۲۰۰تومانی به صورت مکتوب به مجلس ارائه کند اما تاکنون این امر محقق نشده است گفت: دولت در برنامه مکتوب خود باید درباره اثر تورمی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و راهکارهای جبران آن توضیحات لازم را ارائه کند تا مجلس بتواند درباره آن تصمیم بگیرد و موافقت مجلس با حذف ارز ترجیحی مشروط به شفاف شدن راهکاهای جبران و جلوگیری از فشار مضاعف بر مردم است.

سیدمحسن دهنوی درباره حذف ارز ترجیحی در لایحه بودجه ۱۴۰۱، گفت: در کمیسیون تلفیق مقرر شد دولت سناریوهای خود را برای حذف ارز 4200تومانی به صورت مکتوب به مجلس ارائه کند که تاکنون این امر محقق نشده است.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت در برنامه مکتوب خود باید درباره اثر تورمی حذف ارز ۴۲۰۰تومانی و راهکارهای جبران آن توضیحات لازم را ارائه کند.

وی اضافه کرد: مقرر شد پس از ارائه برنامه مکتوب دولت، کارگروه مشترکی از کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱و سازمان برنامه و بودجه تشکیل و سناریوهای مختلف جبران حذف ارز ترجیحی مانند یارانه، کالابرگ الکترونیکی و... مورد بررسی قرار گیرد اما نکته مهم در این مسیر ارائه برنامه مکتوب برای حذف ارز ترجیحی است.

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه منتظر هستیم که دولت برنامه خود را برای حذف ارز ۴۲۰۰تومانی ارائه کند، ادامه داد: دولت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ارز ترجیحی را حذف کرده است اما باید به این نکته توجه کرد که مجلس حذف ارز ترجیحی را مشروط بر شفاف شدن راهکاهای جبران و جلوگیری از فشار مضاعف بر مردم می‌پذیرد.

خانه ملت

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.