کد خبر : 13266 / /
/

با اعمال قیمت‌های جدید انواع نان، قیمت هر عدد نان لواش سنتی یارانه‌ای نوع یک با وزن ۱۳۳ گرم به مبلغ ۴۵۰ تومان در لرستان می رسد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان گفت: عرضه انواع نان در این استان از روز سه‌شنبه ۲۱ دی با قیمت جدید خواهد بود.

به گفته حجت الله بیرانوند با اعمال قیمت‌های جدید، هر عدد نان لواش سنتی یارانه‌ای نوع یک با وزن ۱۳۳ گرم به مبلغ ۴۵۰ تومان، سنگگ سنتی یارانه‌ای نوع یک با وزن ۴۵۰ گرم یک هزار و ۵۰۰ تومان، سنگگ سنتی یارانه‌ای نوع ۲ با وزن ۴۵۰ گرم ۲ هزار تومان و سنگگ ماشینی یارانه‌ای نوع ۲ با وزن ۴۲۰ گرم، یکهزار و ۸۰۰ تومان خواهد بود.

وی می گوید: بر اساس نرخ بندی جدید تافتون یارانه‌ای نوع ۲ نیز با وزن ۲۲۰ گرم یک هزار تومان، بربری ساده یارانه‌ای نوع ۲ با وزن ۳۳۴ گرم، یک هزار و ۴۰۰ تومان و نان ساجی یارانه‌ای نوع ۲ با وزن ۲۶۵ گرم هزار تومان تعیین شده است.

بیرانوند با بیان اینکه برای سنگگ و بربری اولویت عرضه با نان ساده خواهد بود معتقد است: در صورت درخواست مشتری و مصرف کنجد بهداشتی به ازای هر قرص نان سنگگ ۴۰۰ تومان به قیمت مصوب نان اضافه می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه مصرف خمیر مایه خشک به ازای هر کیسه آرد نباید بیش از ۲۰۰ گرم باشد گفت : قیمت جدید بر اساس هزینه‌های مواد اولیه، سربار و حقوق و مزایای کارگران برابر قانون کار محاسبه شده است.

بیش از یک هزار و ۷۰۰ واحد نانوایی در لرستان وجود دارد که نانوایی‌های لواش با بیش از یک هزار و ۲۰۰ باب، بیشترین سهم را به خود اختصاص داده اند./منبع: باشگاه خبرنگاران

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.