کد خبر : 13182 / /
/

سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از تامین اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریالی برای اعطای وام خبر داد.

وحید سلیمی دراین باره گفت: با توجه به افزایش هزینه های درمانی و با پیگیری صورت گرفته از سوی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر که تسکین آلام بشری در جامعه و افزایش اثربخشی خدمات حمایتی به بیماران نیازمند و معسر جزوی از رسالت، وظایف ذاتی و ماموریت های آن محسوب می‌شود،  مبلغ ۳۰ میلیارد تومان را برای بیماران کم بضاعت و دارای شرایط خاص در نظر گرفته شد.

وی با بیان اینکه سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر بر اساس دستورالعمل اجرایی جز ٢-٢ بند «و» تبصره ماده ١٦ قانون بودجه سال جاری، برای اعطای تسهیلات به بیماران نیازمند در هر یک از استانها،  اعتباری مجزا اختصاص داده است، گفت: این مبلغ به شکل وام و با نرخ سود چهاردرصد و با بازپرداخت حداکثر ۵ ساله به این افراد اعطا خواهد شد.

سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه سه بانک ملی، مسکن و صادرات به عنوان بانک‌های عامل در نظر گرفته شده‌اند، تصریح کرد:  برای پرداخت این وام قرض الحسنه بیماران نیازمند و معسر و همچنین بیماران ناشی از کرونا در سراسر کشور مورد توجه قرار خواهند گرفت.

سلیمی با بیان اینکه شیوه نامه اجرایی اعطای وام مذکور به جمعیت هلال احمر استانها ابلاغ شده است، گفت: افراد متقاضی می توانند با مراجعه به شعب جمعیت هلال احمر نسبت به ارائه مدارک لازم برای تکمیل پرونده اقدام کنند تا پس از انجام مراحل مددکاری و طرح در کمیته وام مربوطه ، افراد واجد شرایط به بانک‌های عامل معرفی شوند.

به گفته وی، اولویت پرداخت تسهیلات با متقاضیان ثبت شده در سامانه سخا و جوانان، امدادگران، داوطلبان و خانواده آنان مطابق با شیوه نامه مربوطه است./ ایسنا

 

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.