کد خبر : 12987 / /
/

خبر خوش برای بازنشسته ها/افزایش مبلغ وام بازنشستگان

رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران درباره روند پرداخت وام هفت میلیون تومانی به بازنشستگان به بیان توضیحاتی پرداخت.

خبر خوش برای بازنشسته ها/افزایش مبلغ وام بازنشستگان

چند روز پیش از این، خبر آمد که به دلیل بروز مشکلاتی، پرداخت وام هفت میلیون تومانی به بازنشستگان کارگری متوقف شده است که البته این موانع ظرفِ بیست و چهار ساعت برطرف شد؛ علی دهقان کیا (رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران) در رابطه با پرداخت وام و جزئیات آن توضیح می‌دهد: «در ماه جاری به ۷ هزار نفر از بازنشستگان مشمول در سراسر کشور، وام پرداخت شد؛ پیش از این نیز به ۲۸ هزار نفر تسهیلات داده شده بود که بنابراین در مجموع وام هفت میلیون تومانی تا امروز به ۳۵ هزار نفر از بازنشستگان پرداخت شده است.»

پرداخت وام بازنشستگان متوقف شد؟

آیا پرداخت وام قرار است تداوم داشته باشد؛ دهقان کیا در این رابطه می‌گوید: قول پرداخت به ۷ یا ۸ هزار نفر دیگر را به ما داده‌اند؛ امیدواریم تا پایان سال به این وعده عمل کنند و حداقل ۴۲ هزار نفر از بازنشستگان کارگری بتوانند وام هفت میلیون تومانی دریافت کنند.

پانزدهم دیماه، وام دوازده میلیون تومانی به بازنشستگان کشوری پرداخت شد؛ رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران در پاسخ به این سوال که چقدر امیدواری وجود دارد سال آینده مبلغ وام بازنشستگان کارگری افزایش یابد و به سطح بازنشستگان دولت برسد؛ می‌گوید: متاسفانه وام بازنشستگان کشوری همیشه بیشتر از وام پرداختی به بازنشستگان تامین اجتماعی بوده است؛ همانطور که می‌دانیم سال گذشته وام بازنشستگان کارگری فقط ۵ میلیون تومان بود که با پیگیری‌های کانون عالی بازنشستگان و رایزنی‌هایی که با بانک رفاه صورت گرفت، این وام امسال به ۷ میلیون تومان رسید که البته بدون تردید بسیار کم و ناچیز است.

احتمال افزایش مبلغ وام بازنشستگان

او اضافه کرد: ما امیدواریم سال آینده مبلغ وام پرداختی به بازنشستگان کارگری افزایش یابد و تبعیض در پرداخت تسهیلات بانکی از میان برداشته شود؛ البته این امر بستگی به این دارد که بانک رفاه باشد و همچنان زیرمجموعه سازمان تامین اجتماعی قرار داشته باشد؛ می‌بینید که پیگیر واگذاری بانک رفاه هستند که ما به شدت به آن اعتراض داریم؛ اگر بانک رفاه باقی بماند و اگر بودجه مناسب در اختیار داشته باشد، حتماً مبلغ وام بازنشستگان کارگری افزایش خواهد یافت.

این فعال صنفی تاکید می‌کند: باید تبعیض میان بازنشستگان از میان برداشته شود در این شکی نیست؛ یک خانواده بازنشسته با هفت میلیون تومان وام، واقعاً چه کار می‌تواند بکند؟! این مبلغ خیلی کم است.

منبع: ایلنا

copied
ارسال نظر

خبرگزاری نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند. لطفا از نوشتن نظرات خود به لاتین (فینگیلیش ) خودداری نمایید توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت و منفی استفاده کنید.